mākoņos

mākoņos

Man ir dažas mīļākās bērnu grāmatas.....un lielākoties ( vismaz pagaidām ) grāmatas tiek izvēlētas ilustrāciju dēļ. Mēs ģimenē ēdam ar acīm, bet tas nebūt nenozīmē, ka saturam nav nozīmēs. Kas ir ilustrācija, bez fantastiska satura?! Vai ne? Lielākoties, ja stāsts ir par bērnu grāmatām,  saturs nāk komplektā ar ilustrāciju. Tā nu man jau dažus gadus ir mana mīļākā bērnu dzejoļu grāmata. Mākoņu grāmata. Un, ja tev ir šī grāmata, domāju, ka saproti par ko es runāju....;)

_DSC0194.jpg

Viena no visgaršīgākajām mūsu grāmatu plauktā. Beidzot, jo pārāk bieži tika apmīļota, izlapota, vērota grāmatnīcā. Šī ir grāmata, kuru man gribās pašķirstīt vairāk kā citas, cik fantastiski ir attēloti mākoņi, fantāzijas lidojums, krāsas un dzejoļu rindas ir tik dziļdomīgas. 

Ko varam no mākoņiem mācīties?
Neko, tikai to:

ka viss pastāvīgi mainās,
ātrāk vai lēnāk,
agrāk vai vēlāk.

Dzejoļu grāmata, bet ar tik daudz izzinošu informāciju un attēliem.

_DSC0295.jpg
_DSC0248.jpg

Atliek tik iedvesmoties un .....gleznot, plēst, līmēt, vērot, iztēloties un darboties. Tā nu mēs lapojām lapu pēc lapas, meklējām mīļākos mākoņus un gleznojām savus. Svētdienu pavadījām mazliet darbojoties kopā.

Lietus mākoņi, sniega mākoņi, gubu, spalvu, rozā un tie, kas ar velosipēdu brauc, tie, kas pēc astoņkāja izskatās, un tie, kas malko tēju no smalkām tasītēm....ak, jā, vēl tie, kas lidmašīnas stumj uz priekšu....Grāmatā mākoņi tiek zobgalīgi attēloti- ar saviem paradumiem un likumiem, raksturiem un lomām gluži kā cilvēkiem. Un vispār grāmata ir par to, kā tu ( cilvēks ) skaties....jo tikai tu pats esi savas pasaules un skatījuma radītājs. Par tavām iztēles spējām. Par fantāzijas lidojumu. 

_DSC0197.jpg
_DSC0224.jpg
_DSC0235.jpg
_DSC0245.jpg

Ar adatu skrāpēt akvareļu papīrā....noklāt ar ūdeni un gleznot.

_DSC0290.jpg
_DSC0272.jpg
_DSC0279.jpg
_DSC0293.jpg
Kad visu

Kad visu mākoņmāju logi
un durvis ir vaļā līdz galam-

tas ir brīdis,
kad debess ir zila pavisam.
_DSC0292.jpg
_DSC0298.jpg

* Mākoņu grāmata  /Juris Kronbergs/ ilustrējusi Anete Melece 

-Izdevniecība Liels un mazs - Vari iegādāties ŠEIT

rudens karalis

rudens karalis

atrast purvu

atrast purvu