Decembra labumi

Decembra labumi

Gada pēdējā dienā dalīšos ne ar aizvadītā gada piedzīvoto ( jo piedzīvots gana daudz un skaisti ), ne ar Jaunā gada apņemšanos vai mērķiem...bet vēlos padalīties ar šī gada decembra mūsu ģimenes- labumiem- Decembris ir bijis saspringts un godīgi sakot liels pārguruma mēnesis, bet neskatoties uz to, bijis arī daudz kā skaista. Mazi vai lielāki atradumi un atklājumi. 

Padalīšos ar 3 burvīgām grāmatām dēla grāmatu plauktā. Ir sajūta, ka jaunizceptā Ābece ir katra mazā latvieša grāmatu plauktā. Un tā nu dien ir gaumīgi latviska. Es pat vēlētos tai uzdāvināt vārdu- tīra. Tīrība dizainā, ilustrācijās un burtos. 

_DSC0896.jpg

Mazā zemes Ābece ir arī garšīga grāmata. Burtu grāmata, veidota no krāsainām un garšīgām lietām, kuras ir izaudzējamas te pat Latvijā. 

_DSC1007.jpg

Grāmatā ir daudz jauni vārdi. Ar vārdu, jauni, biju domājusi, ka tie būs jauni priekš bērna. Kā, piemēram, Godži ogas.  Šīm ogām mums ir atceļojis stāsts no tālās Taizemes. Ir jauki, ka grāmata aizveda mūs piedzīvotajā- kur pirmo reizi pagaršojām godži ogas, kur pirkām un cik vērtīgas tās ir.

ĀBECI vari iegādāties šeit.

_DSC1011.jpg

Ļoti iemīļotas mūsmājās ir KIKAS MIKAS piedzīvojumu grāmatas. Šo ,KIKA MIKA UN NEKĀRTĪBAS RŪĶĪTIS, atradu Zvaigzne ABC veikalā, nocenoto grāmatu plauktā. Bet kāpēc tieši šī?

Vai arī jūsu mājās vakaros ciemos nāk Slinkums?.....Mūsu māju tas apciemo ārkārtīgi bieži. Arī pie Kikas Mikas ciemos ir atnācis slinkums un Nekārtības rūķītis, kurš paņem mantas, kuras nelaimīgas mētājas pa zemi.....Aizraujošs un spilgts stāsts par to, kā Kika Mika uzvarēja Slinkumu. 

_DSC1015.jpg

Šobrīd ļoti aktuāls ir slinkums un cīņa ar to.....gluži vienkārši ieraugot šo grāmatu plauktā, nešaubījos, ka izvēle ir īstā. Kādu laiku ļoti mīļš bija šīs pašas sērijas stāsts- Kika Mika un lielā tumsa. 

_DSC1020.jpg

Ziemassvētku vecītis šogad atnesa grāmatu par karnevālu un kartupeļiem. Aizraujoši un pamācoši stāsti ne tikai bērniem, bet arī mammām un tētiem. Asprātīga, drosmīga un mīļa. 

_DSC0892.jpg

Kā, piemēram,  par zupas kausu, kurš uz bērnudārzu gāja.....gaužām vienkāršs stāsts. Par lietām, kas mums apkārt, par to, kā uz to visu noraugās bērns. Par to, ka arī zupas kauss stāvot virtuvē var justies gaužām vientuļš. Ilustrāciju maz, bet stāsti ir interesanti, ka lasot nav nepieciešams vērot bildi.....iztēlojies. Stāsti par notikumiem bērnudārzā, skolā un mājās no bērna redzes punkta.

Izdevējs Liels un Mazs. Nopirkt var ŠEIT.

_DSC1023.jpg

Minam?....minam...tā saucas puzzle ar latviešu mīklām, kuras meklēja Agnese Vanaga, ilustrēja Anna Legzdiņa un kopā salika Ieva Pauliņa. 

Mīklas ir asprātīgas, neloģiskas, neparasti sarežģītas un arī vienkāršas. Piemērota esot no 3 gadiem līdz nenosakāmam vecumam. 

Protams, trīsgadnieks šo puzzli pats nespēs salikt ( jo ir jāmāk lasīt ), lai gan vērojot dēlu darbībā- var gan! Pēc vizuālā noformējuma, bet kopā lasot un cenšoties minēt ir daudz jaukāk un interesantāk. Ir daudzas mīklas, kuras pat es nevarēju uzreiz atminēt. Lieliska spēle visai ģimenei. 

_DSC1034.jpg
_DSC1036.jpg

Šogad Ziemassvētku vecītis parūpējies, lai jaunais gads iesāktos garšīgs.....Būtībā, lai katra maltīte pārvērstos par garšīgiem svētkiem. Vecītim ar gaumi un izvēli viss kārtībā, laikam ļoti labi pazīst, kas mums patīk;)

Šķīvju pirmajā sērijā ir četri šķīvji, to ilustrāciju autore ir arhitekte un ilustratore Anna Vaivare. Tā pati, kura ilustrējusi mūsu mājās tik mīļo grāmatu Saputrotā putra. 

Porcelāna šķīvja diametrs ir 20,6 cm un apdrukāti Rīgā izturīgajā dekolu drukas tehnikā. 

Šķīvjus var iegādāties ŠEIT un ŠEIT

_DSC1091.jpg

Lai gan no šāda veida dārgumu kastēm un groziem dēls jau ir izaudzis, tomēr ļoti nopriecājos,kad manā īpašumā nonāca viena šāda kaste. Maziem bērniem patīk šķirot, rindot, kārtot un likt pa vietiņām dažādus priekšmetus. 

_DSC1062.jpg

Augot interesei par lietām vēlāk var šāda veida kasti izmantot krāsu, ciparu un burtu apgūšanai. Nodalījumos ieliekot krāsainas lapas un tad liekot priekšmetus ar attiecīgo krāsu. Šāda veidā var darboties ar skaitļiem un burtiem. 

_DSC1053.jpg

Mīlestība pret Playmobile rotaļlietām ir atnākusi salīdzinoši nesen. To piedāvātie spēļu komplekti ir dažādās tēmās sākot no princešu, policistu, ugunsdzēsēju, safari un beidzot ar slimnīcas komplektiem. ( tēmas nu dien ir daudz un ārkārtīgi dažādas ) Manu interesi piesaistīja tieši slimnīcas tēma, jo pēdējā laikā ir daudz un dažādi jautājumi par cilvēkiem, kuri brauc ratiņkrēslā, vai kuriem nav vienas kājas, vai slimo ar dažādām slimībām. Jautājumiem nav ne vainas, tiem ir jābūt. un nāk pavisam dabiski no bērna, kuram ir trīs ar pusi gadi. Un par to visu ir jārunā, tādēļ nopriecājos, kad pamanīju Slimnīcas tēmu. 

Piedāvājums ir plašs- zobārsts, rentgena kabinets, ātrās palīdzības auto, bērni ar lauztu kāju, cilvēki braucoši ratiņkrēslā un daudz vēl kas cits. Komplektu cenas arī līdz ar to dažādas. Bet ir jauki, ka caur spēli var izdzīvot īstenību, izrunāt dažādas situācijas un notikumus, kas var atgadīties. 

Daudz un dažādi komplekti ieejami XS rotaļlietu veikalos. 

_DSC1067.jpg
_DSC1084.jpg

Lai jums visiem radošs un izzinošs jaunais gads. 

Kandinskis un Van Gogs

Kandinskis un Van Gogs

meža zvēri

meža zvēri