BILŽU BURTI

BILŽU BURTI

Agrā 2015.gada pavasarī nolēmām, ka uz otro dēla dzimšanas dienu mēs- mamma un tētis- uzdāvināsim nelielu telpu MUMS...un dēlam pašam savu istabu. Sākot domāt par vēlmēm, idejām , ko gribētos, kas patiktu dēlam, kādas krāsas, kā iekārtot telpu, sapratu, ka noteikti vēlētos kaut ko, kas atrastos arī pie sienām. Plakātu. Tā nu tapa pirmais burtu plakāts. Jā! Tik vienkārši! Protams, jūs teiksiet, ka tā nav nekāda Amerika, plakāts bērnistabā. Bet vai ir nepieciešams lietas sarežģīt un izgudrot divriteni vēlreiz?! 

Plakāti un zīmējumi interneta vietnē redzēti daudz un dažādi- modernāki un cits par citu aktuālākiem uzrakstiem un krāsām bagātāki.  Bet kāpēc nepamēģināt pašai, ( pāris gadi veltīti mācoties- 8 mākslas skolā, vēl 4 RDMV un LU rit beigu posms, kurš ir iestrēdzis ), ideju netrūkst, un lielās domas kā allaž atlido tad, kad daru! Tā nu nejauši un reizē apzināti tapa pirmais plakāts Hugo istabai. Biju patiesi pārsteigta, cik liels bija mazā cilvēka prieks uz lielas lapas ieraudzīt tik daudz dažādu dzīvnieku- un jaunie vārdi izbira paši...sākot no ezis un beidzot ar flamingu. Steigšus tika nesti dzīvnieki, likti virsū plakātā uzzīmētajiem- prieks bija neviltots. Abiem.Sākumā zīmēju katru plakātu ar zīmuli un otu, jo kaut kā tas roku darbs sirdij tuvs. Idejas galvā mutuļoja, bet, ja vien būtu vēl četras rokas, tad gan viss notiktu ātrāk. Ar laiku sapratu, ka savu brīvo laiku, vēlos vakarus nu jau aizpilda tikai un vienīgi otas un krāsas. 

Īsā laika posmā sapratu,ka JĀ! šis ir mans...mans sirds projekts, ko vēlos attīstīt, piedāvājot to citiem.Tik pat nejauši, guļot dīvānā, tapa nosaukums BILŽU BURTI. ( burti ir un bildes arī ) Pirmā tēma un pirmie Meža tēli. Un nepilna mēneša laikā ( piesaistot savu draudzeni dizaineri, maketētāju, jo gluži vienkārši viss nav jādara pašam, jo otra cilvēka redzējums par tavu darbu allaž ir svētīgs un ienes jaunas vēsmas) tapa logo, ideja, koptēls un pirmais, svaigi drukātais plakāts Mežs. Kāda bija sajūtas nesot mājās tikko izceptus plakātus, turklāt manis pašas.?...diez gan sirreālas. Es nespēju noticēt tam, ka tas ir noticis.....bet nevis tāpēc, ka esmu iedomīga un situ sev uz pleca un lielos, vispār nē, bet uz brīdi iezagās mazās laimes sajūta, ka, man tas ir izdevies. Tik īsta tā sajūta bija...jo katru darbu, katru mazo ilustrāciju esmu zīmējusi ar lielu mīlestību. Mīlēt to, ko dari- tas nav darbs, bet gandarījums. Milzīgs. 

12305488_1038608566191448_195223657_n.jpg

Liels prieks par to, ka plakāti ir aizceļojuši ārpus Latvijas robežām un priecē bērnus citur. 

_DSC0307.jpg
_DSC0009.jpg

Ja sākotnēji radās ideja par plakātiem, tad drīz vien radās paralēla ideja par kartītēm, kas gluži nevilšus ir iedvesma no Montessori pedagoģijas- tēmu kartītes. Piedzima Meža plakāts un Meža kartītes. ( Mazas un ērti rociņā satverams, kompaktas kartītes ar ilustrāciju, skaņu, burtu un vārdu. Hugo bija mazais eksperimenta dalībnieks, testējot to manu- mūsu- kartiņu īsto izmēru. Vēroju, cik viegli vai gluži pretēji, grūti, bērnam tās ir turēt rokā, darboties ar tām, kārtot un skatīties. Uzglabāt, ielikt somā, aiznest draugiem. Rezultātā nonācām pie kopēja un, mūsuprāt, veiksmīga izmēra. ) Vēroju arī to, cik interesantas un saistošas tās ir dēlam.

Mūsmājās Bilžu Burti tiek pētīti ik vakaru pirms miega. Meža plakāts ir ārkārtīgi mīļš, kura tēli jau ir pārvērtušies par minamo mīklu, kas jāuzmin mums- mammai un tētim.

Šobrīd Hugo ir sava burta laiks! Tas ir nozīmīgs un svarīgs. Tas tiek meklēts auto numuru zīmēs, nosaukumos,  uzrakstos, un tādēļ, jo īpaši tika gaidītas Alfabēta kartītes, jo tur būs MANS BURTS! 

_DSC0347.jpg

Šobrīd esmu ar sajūtu- neapstāties! Ir patiesi laba sajūta iepriecināt citus. Uz tikšanos!

draugs PODS

draugs PODS

KUR TU DZĪVO?

KUR TU DZĪVO?