Zaļie LAKSTI

Zaļie LAKSTI

Ik pavasari iemīlu arvien vairāk un vairāk.... dēliņš ir mazais pavasara pumpuriņš. Mūsu pavasaris pirms trīs gadiem rādījās citās krāsās un gaidās. Katram tikko izdīgušam pumpuram bija cita smarža. Milzu pacietība mijās ar grūtiem ilgu brīžiem un Ik brīdis gan skrēja, gan vilkās kā gliemezis.Nu tik mainīgas mums bija tās sajūtas. Pavasarim tik piestāvošas un īstas! Tie mazie zaļie ik pavasari liek smaidīt vairāk, biežāk un nepagurt, jo tūlīt, tūlīt saule sveiks mūs biežāk... Tā nu ik pavasari man  ir liela apņemšanās un vēlme kaut ko iesēt un audzēt pašiem. Nu, tos mazos zaļos. Vai tie būtu mazie sīpoliņi, dilles vai graudi, ko diedzēt, prieks ir neizmērojams, kad redzi, ka ik rītu mazie zaļie ir pastiepušies sprīdi garāki. Daba ir brīnumaina. Un, nu jau dēls ir 3 pavasaru lielumā, lai iesaistītos mazajos dārzniecības darbiņos pats. Augt kopā ar pumpuriem. 

Šogad bija pirmā reize, kad kopā roku rokā. Veikals un sēklu izvēle. Tētis sarūpēja zemi. 

_DSC0377.jpg
_DSC0392.jpg

Koka karotes un dakšas tā, lai zinātu, ko katrā no spainīšiem gaidīt. Pavisam vienkārši!

_DSC0405.jpg
_DSC0463.jpg

Nu stipri gaidīsim tos mazos dzeltenos tomātiņus, dilles, sīpola lokus, garo pupu, rudzupuķes, skābenes un spinātus. Pat nezinu, kas no tā visa izdīgs. Katrā gadījumā šis būs tāds pirmais un samērā ilgais pacietības uzdevums. Sagaidīt mazos zaļos. Un, lai tiešām kaut ko arī sagaidītu, nopirkām mazo istabas siltumnīcu. Tomātiņiem noteikti patiks! 

_DSC0567.jpg
_DSC0603.jpg

Bet pats pirmais mūsu šī pavasara projekts saucās Sīpols. Un nu jau tas ir krietni paaudzies.

_DSC0213.JPG

Bet, ja tā godīgi, tad smaidu un sajūsmas pilnas bērna acis mēs sagaidām ik rītu! Prieku par paša darbiņu, par katru mazo asniņu, kas laužas laukā uz sauli! Prieks mums, kā mammai un tētim, ir brīnums, kurš katru pavasari paaugas arvien gudrāks. Nu tā kā saules zaķēns! Tik saulains un dzīvespriecīgs.

KRĀSAS

KRĀSAS

Mežs

Mežs