draugs PODS

draugs PODS

Pods ir diez gan aktuāls temats daudzās mājās...un pieredzes tik pat daudz, cik pašu darītāju.

Arī mums ir mazs darītājs! Darītājs jau laikam tādēļ, jo pārāk personisks temats, arī, ja darītājs ir mazs.Sīkumos un detaļās neiedziļināšos, bet mūsu īso stāstu pastāstīšu.....jo podiņmācība laikam bija process, kas nedaudz likās mulsinošs, bet realitātē tas viss izvērtās savādāk.

Sapratu un vēlreiz pārliecinājos, ka nav pareizā vecuma, bet ir pareizais laiks, kad uzsākt.

Daudz jau to padomu un ieteikumu, kad labāk, kad nē, bet divi, kas man likās svarīgi:

 • man tomēr bija svarīga sezona- vasara tiešām ir ļoti piemērots laiks
 • un nenoliedzami arī mana, kā mammas nobriešana šim lielajam solim bija, es teiktu, vairāk kā svarīgi
 • un tik pat svarīgi bija nesteidzināt un necelt zelta kalnus, un negaidīt to no dēla, ja nu neizdodas tik ātri, cik es esmu iedomājusies, kā vajadzētu būt, kā rakstīt grāmatās. 

Un otrais no punktiem man bija svarīgāks nekā pirmais. Es nebiju no tām mammām, kas aktīvi lika uz poda , ārkārtīgi gaidīja rezultātu, pat, ja mazais nebija gatavs. 

Mūsu mājās viss patiesībā notika ļoti vienkārši. Es pat teiktu viegli. Šī nu bija beidzot lieta par kuru es vispār neiespringu ne dienu, un aicinu daudziem vecākiem to darīt- mieru!

Pirms dēls vispār bija sadraudzējies aktīvi ar podu, nejauši izlasīju rakstu, kur trīs bērnu mamma pastāstīja savu pieredzi  - kā bija ar pirmo bērnu ( viss esot darīts kā grāmatās, sēdināts uz poda ik pēc pusstundas utt., cik ļoti gaidījusi rezultātu ) kā ar otro, un trešā bērna stāsts mani iedvesmoja- mamma esot atslābusi par visiem 100%, ļāvusi dzīvot ar autiņbiksēm tik ilgi, kamēr tā licies, ka vajag. Un tad vienā dienā, mazais esot apsēdies uz poda pats. Viss notika pats no sevis.

PODS

Izvēlējāmies Beco firmas podiņu- laikam jau patika doma par to, ka videi draudzīgs, jo pēc tam to var ierakt zemē un tas pārstrādājas. Pods nav no vieglajiem! Tas gan! Podu nopirkuši bijām jau tad, kad mazajam bija gads! Tā nu tas vientuļš stāvēja dzīvojamajā istabā. Reizēm uz sekundēm tur kāds apsēdās, bet tas arī viss. Un es jau arī jutu,ka nav laiks, tādēļ arī neliku, nespiedu, pat nepiedāvāju... 

Nu jau divi gadi ar mazu astīti jau sagaidīti un podam ir beidzot patiess draugs! Mazais darītājs.

Nebija jau gluži tā, ka vienā dienā viss notika. Vispirms parastās autiņbikses nomainījām pret Huggies pullups- Vāģu kults nostrādāja. Tās ir ļoti viegli novilkt, tās ir plānākas, var pat sajust mitrumu, kad bērns ir nokārtojies. Vēl tika iegādātas mazās biksītes ar Vāģiem.

Dažas nedēļas bez spiešanas, bez likšanas uz poda, un vienā dienā sitām plaukstas un ēdām konfektes! Pats aizgāja, pats izdarīja. Ļāvu un ļauju pašam savas lietas nolaist lielajā podā, pateikt attā!  Konfektes! Jā! Es devu konfektes par labu padarītu darbu. Pirmās divas reizes iedevu, pēc tam pat nejautāja, ja nedevu..viss notika pats no sevis. Dabiski. Kad pods tika aktīvi izmantots, arī laukā devāmies bez autiņbiksēm, un nu jau arī naktī tās neizmantojam.                   ( atnāca laiks un darīšana )

Mani secinājumi

 • Nesteigties! 
 • Vienmēr būs kāds, kam tas padosies ātrāk, kamēr citam nepieciešams laiks.
 • Morāli jānobriest arī vecākiem- ja mamma vai tētis nav pārliecināti par vēlmi sasniegt rezultātus un daudz labprātāk izmanto autiņbikses, bērns to jūt un nemaz necenšas prasīties uz podiņa
 • Jo vairāk spiedīšu uz rezultātu, jo lielāks stress būs mazajam, gan pašai.
 • Būt gatavai "negadījumiem"
 • Mierīgi uzkopt, ja tādi mazie "negadījumi" ir gadījušies
 • Nekaunināt par to
 • Un svarīgākais-uzslavēt panākumus!

Lai pods kļūst par draugu, ne par biedu!

Auto kults

Auto kults

BILŽU BURTI

BILŽU BURTI