Darīt pašam!

Darīt pašam!

Darīt pašam ļauju jau kopš pirmajiem darbiņiem...Pašam uzkāpt, pašam nokāpt, pašam maisīt, iebērt un pašam saprast, ja saplīst. Vērot un jautāt. Arī šodien, kad aiz loga nav tā jaukākā diena, un naktī sastaptais laringīts, liek vairāk darboties mājās. Neskumstam, jo mājās ir tik daudz ko darīt. Praktiskie darbi dēlam un domāju, ka ik vienam bērnam, ir tie mīļākie. Darīt LIELOS darbus. 

Dienu sāku ar plauktu revīziju. Ieviesusies maza nekārtība. Loģiski, ka interese liela. Sniedzas viena roka, otra, lai dodu darbiņu. Darbiņu! ( jau uzstājīgā tonī ! )

_DSC0362.jpg

Atradu sen iegādātu mazo sulu spiedi. Un no Taizemes atvestie apelsīni tika likti lietā ( apelsīni ir izturējuši visilgāk, un garša ik reizi vilina atpakaļ 

_DSC0355.jpg

Kārtojot allaž rodas jaunas idejas, kā uzlabot, piekārtot, atrast citus pielietojumus utt., sen aizmirstām lietām. Tā arī mans eļļas krāsu čemodāns tiek pie jauniem draugiem- sliedēm.

_DSC0121.jpg

Jau labu laiku Hugo aktīvi vēlas piedalīties logu mazgāšanā. Vienmēr kaut kā satraucos, jo ,ja nu ...atliek tik pagriezties un šķidrums var nonākt acīs. Vakar tiekot mazā brīvsolī, piemājas veikalā Kurmītis, nopirku špurcamo un domāju, kur es biju ātrāk!!!.... lai nu kā, Hugo pārlaimīgs mazgā logus jau otro dienu! Iekšā ūdens, papīra dvieļi un, protams, palodze pludo, bet prieks ir neizmērojams par paša istabā nomazgātu logu. 

_DSC1031.jpg
_DSC0983.jpg
_DSC1015.jpg

Veļas kalni mājās nav sveši. Reizēm pat brīnos, kur tie izaug, ja regulāri tiek "izmesti" visi tie, kas savu mūžu nokalpojuši. Bet stāsts ne par mūsu kalniem...Esmu redzējusi lielisku mazus veļas žāvētājus bērniem, un vienmēr nodomāju, cik kolosāli, bet kur to visu glabāt?! Jā! Tad nu atmetu domu par pašam savs veļas žāvētājs, un sameklēju veļas auklu/ striķi un piesēju gultas galos. Augstums ideāls! Zeķes vienā groziņā un knaģi otrā. 

_DSC0059.jpg
_DSC0095.jpg

Un striķis vietu neaizņem, kad rotaļa un darbs ir beidzas.

_DSC0053.jpg

Pārlokam, saspiežam spārnus un atplešam...

_DSC0094.jpg

Vēl mums mājās ir zaļais dārzs. Esot ceļojumā rūķis to nebija laistījis, tādēļ izdzīvoja tikai tomāti. Bet Hugo neskums, jo laistīt patīk. Un, ja sagribēsies, iestādīsim ko jaunu. Lai apgūtu liešanu no trauka traukā nu dien iesaku Ikea firmas metāla kannu ar rokturi. Stabila, nevar saplīst un izmērs, manuprāt, ideāls.

_DSC0148.jpg
_DSC0143.jpg

Ir mēģinātas dažādas lejkannas un trauki, šo atzīstu par pašu labāko. 

_DSC0145.jpg

Vai atceries PUPU, ko iestādījām caurspīdīgajā traukā, lai varētu redzēt saknītes, asniņu un pašu procesu kā un cik izaugusi. Tā ir nu dien izstiepusies un piesieta pie loga....aug pupa līdz pašām debesīm.

_DSC0164.jpg
_DSC0161.jpg
_DSC0162.jpg

Un vēl patīk sijāt.....manna un krāsainie rīsi. Pēc tam, kad izsijāts un apsijāts ir galds, tad arī ruksis un pīle tiek cienāti ar mannu. Bet tā jau labs treniņš uzmanībai, precizitātei un pacietībai.

_DSC1105.jpg
_DSC1054.jpg

Šie ir tikai daži DARĪT PAŠAM darbiņi....Noteikti padalīšos arī ar cietiem, ko veicam;) 

ps. Rīsus var nokrāsot vienkārši- ieber maisiņā, piepilini pārtikas krāsu un mīci. Atļauj nožūt un gatavs!

Lai darbīgas dienas pavasarī!

vecMĀMIŅAI

vecMĀMIŅAI

Mūsu diena!

Mūsu diena!