mēs un jūra

mēs un jūra

Šo stāstu vilktin velk uzsākt ar dziesmu.....

.....tieši tik, lai pavisam sažņaudzas.....tieši tik, lai izsāp un palaiž vaļā.... bet...bet kaut būtu tā, kad uz mirkli laiks lēnāk ietu....Mēs saņemamies! Ik vakaru! Es un viņš. 

Šovakar guļam blakus. Es un mazais cilvēks. Virpina man ausi, jo tā viņam patīk. Mazi šņuksti. Vai tētis būs vakarā mājās? Kur tagad ir tētis? Parādi! Parādi man kartē! Nu, kur ir! Gribu redzēt! 

Kad man pāris gadus atpakaļ, katru reizi kāds jautāja:" Kā ir, kad paliec viena? Viegli vai grūti?" Allaž nedomājot atbildēju, ka nav nemaz tik grūti. Centos izvairīties no šādas sarunas, jo cilvēks iemācās ar laiku sevi pasargāt no visa. Arī no sāpēm. Man likās, ka esmu perfekti apguvusi šo vielu, bet, kad piedzima dēls, es izgāzos. Tik ļoti,ka rāvās vaļā pa visām vīlēm. Jā! Tā ir viena diena, kad sajūtas šķiet izkāpušas uz vientuļas salas un brīnās, ko tālāk? Kas tagad jādara? Vai tas ir normāli tā justies? Vai citādāk mēdz būt? Un vai vispār tās sajūtas būs kaut kad savādākas?.......tagad nopūšos, jo likās, ka šoreiz būs citādāk, bet nav....ir tik pat un vēl, lai atvērtu logu un elpotu kā pirmo reizi.

Šis nav stāsts par grūtībām, eh, tak nemaz....un ne tik, par sevis žēlošanu. Stāsts par divām paralēlām un tomēr vienojošām laika zonām. Par šeit un tagad, šeit un tur....Nu tur, kur okeāns, kur domām vietas pārpārēm, un tur, kur vientulība ir skaļāka par paša elpu. 

Un kā tad ir patiesībā?! Elementāri! Ir viegli un grūti vienlaicīgi! 

IMG_6297.JPG

Mēs esam bagāti...tiešām! Jo mēs esam viens otram! Mēs spējam mīlēt no attāluma, ilgi. Un ar asarām acīs, trīties pie lidostas loga, kad sagaidām to īsto. Kad acis sastopas, tad pagaist viss laiks, jo šķiet, ka tas ir izzudis. Pagaisis. Mēs esam tie paši, kas bijām. Reizēm mēs klusējam, smaidam un klusējam. Reizēm mēs raudam. Reizēm mēs kliedzam. Bet pārsvarā runājam, jo jāizstāsta ir viss....visi pieci mēneši piecās minūtēs. To gan vairāk piekopju es. Vīrieši laimīgi klusē.

Katra reize šķiet nepienāks nekad. Pat zinot datumu, es vienmēr tā pa īstam tikai to saprotu, kad tiek aizvērtas durvis. Līdz tam, tā diena nepienāks.....nekad.....

IMG_6329.JPG

Kad dēls bija tikko dzimis, es nespēju iedomāties dienu, kad palikšu viena ar mazo....bet, protams tā diena atnāca pati. Klusām un ātri. Un dēlam augot paliek nedaudz grūtāk, jo puika sāk apzināties to, ko es pirms 7 gadiem. Un tad atliek visu mācīties no sākuma. Bet šoreiz necenšos iegūt labāko atzīmi, bet gan darīt tā, kā sirds liek. Ja gribās raudāt, tad raudam....ja vajag, tad katru vakaru un mēnesi, vai divus no vietas...ja gribās vērot kartē, tad pērkam karti un vērojam....ja gribās, tad fotogrāfejamies uz nebēdu, un sūtam bildes tētim, lai viņam dienas vairāk piepildās ar smaidiem. Mēs abi viens otru , nē, mēs abi visi trīs viens otru stiprinām. Ja viens krīt, tad mēs ceļam un ejam kopā...Nu gluži tā pat kā kārtīgā kuģa komandā! Tikai īstā un savējā! Citādāk šai piedzīvojumā nav jēgas doties! 

Kā ir būt tētim, ja neesi mājās?...domāju,nē, es zinu, ka tūkstoškārt grūtāk kā mammai, kas ir katru dienu, visu dienu. Protams, mani pleci, rokas un galva dara visu, bet tas ir nieks, ko piedzīvo cilvēks, kurš neredz savu bērnu uzaugam...Pirmie smaidi, pirmie soļi un pirmie vārdi....Mans uzdevums ir būt šeit un tagad, un tas ir pats vieglākais un skaistākais, kas man ir sniegts. Un šeit nav stāsts par to, cik viegli vai grūti būt vienam...visiem ir savas likstas un dienas, kad lidlauks pārāk tāls...Nu dien! Es to zinu! Nav jēga sūroties par to kā būtu, ja būtu, vairāk priecāties par dienām, kad esam šeit un tagad....no malas šķiet viss rozēm kaisīts, vai ne?...bet mēs paši esam tie, kas pavardā siltumu uzmana, lai gaismiņa neizdziest. Mēs esam atbildīgi paši par mums. Kādam var likties dīvaini, bet tik daudz skaistu mirkļu mums tiek dāvāti, ka ar prātu to nespēj aptvert. Un tik pat grūtu, kuri mūs padara par tiem, kas mēs esam. Par ģimeni. 

IMG_5229.JPG

Mums nav nepieciešams īpašs datums, lai svinētu...Mūsu svētki ir tad, kad mēs varam būt kopā! Tieši tik maz, bet tik daudz tas ir! 

Railay beach

Railay beach

Lupa un mežs

Lupa un mežs