brīvdienu stāsts

brīvdienu stāsts

Šodien atklājām brīvdienas....vasaras brīvo režīmu! Un atklājām ar mākslu. Devāmies abi divi uz Latvijas Mākslas Nacionālo Muzeju. Pirmo reizi! 

_DSC0460.jpg

Hugo šis nav pirmais muzeja apmeklējums, bet pirmais mākslas muzejs. Teikšu tā, mēs iesim vēl!  

_DSC0467.jpg
_DSC0469.jpg

Izpēti sākām ar piekto stāvu! Tur ir pasakaini skaisti! Balts koks, mans mīļākais salikums! 

_DSC0478.jpg
_DSC0486.jpg

Tālāk jau tik devāmies zemāk un zemāk. Ar lielu interesi vērojām gleznas, daudz runājām. Hugo sajūsmu piesaistīja katra skulptūra, jautājot, kas tā ir, kā sauc, kāpēc tādas dīvainas acis, deguns....Mēģinājām nojaust noskaņu. Vislielāko interesi dēlam izraisīja slavenā Rozentāla glezna "Princese ar pērtiķi". ( loģiski tikai, jo pēc Taizemes pērtiķi kā savējie ) Kā arī Zaļkalna granītā kaltā "Cūka", kuru par visām varītēm bija vēlme samīļot. 

_DSC0475.jpg
_DSC0482.jpg

Kā jau teicu, šī diena bija īstā, lai baudītu mākslu. Jo izpalika skriešana, krišana zemē un citas izklaides. Kopā staigājām, runājām par to, kas attēlots gleznās. Izbraukājāmies ar zelta liftu, augšā lejā pa kāpnēm, apskatījām bibliotēku un pirmajai reize bija tieši tik, lai nebūtu par daudz. 

_DSC0503.jpg
_DSC0523.jpg

Ar lielu uzslavas devu devāmies kūkot. Un paldies par ieteikumu Laurai, jo nu dien, Bezē konditoreja bija tieši tas, kas bija vajadzīgs! Izcila Pavlova! Bērniem, manuprāt, draudzīga kafejnīca,jo ir gana plaša, ļoti mājīga un ar lielu mantu grozu. 

_DSC0555.jpg
_DSC0556.jpg
_DSC0571.jpg

Kamēr es baudīju izcilo kūku, Hugo darbojās savā nodabā. 

Tad, lai brīnumjauka un piedzīvojumiem bagāta vasara! 

Ledus!

Ledus!

Krabi pilsēta

Krabi pilsēta