Izgaršot Bangkoku

Izgaršot Bangkoku

Labs laiks jau pagājis kopš Taizemes ceļojuma, bet pēdējo dienu Bangkokā tomēr saņēmos izdzīvot vēlreiz....dīdos un dīdos atmiņās, sajūtās un garšās! Un es neesmu vienīgā....mēs visi trīs! 

_DSC0982.jpg

Tā kā ielidojām naktī, tad rītu sagaidījām jaunā vietā. Mazais cilvēks guļošs no lidmašīnas taksī, no takša viesnīcā un gultā...no rīta pārsteigums! Sveika Bangkoka vēlreiz! Jau ar pirmo dienu iemīlējos pilsētas ritmā, kustībā un kontrastos it visā. Garšās un smaržās. Pat karstumā! Bangkoka ir tik liela savos apmēros,ka viena diena ir kā pilīte ūdens spainī, jo apskatīt tur ir ārkārtīgi daudz ko. Sākot jau ar tirdziņiem uz ūdens, Ziloņu rezervātiem, kur dzīvo ziloņi, kas tiek atsavināti no tūristu pieprasītajiem safari braucieniem. Sev apsolījām, ka tās vietas mēs apskatīsim nākošreiz, jo doties ar ziloni pastaigā, ejot tam blakus pa upi, mazgāt un barot- dienu izdzīvot kopā, nevis tam mugurā, tas ir kaut kas neaptverams un maģisks. 

Vienā dienā tādos plašumos un attālumos ir pagrūti kaut ko apskatīt, it īpaši, ja vēlies apskatīt VISU! ha! Kādu visu, nebūsim smieklīgi, bet izvēlējāmies tuvējo apkaimi, ko apskatīt. Labi jau labi,es  izdīcu vienu vienīgu tūristu piepildītu vietu, ko tiešām arī vēlējos redzēt klātienē. Man patika, puišiem ne pārāk. Tūristu simtiem, selfijstiku simtiem, karstums un svelme, tūristu objekti nerullē! Esi sveicināta The Grand Palace! 

_DSC0990.jpg
_DSC0996.jpg

Ieeja tikai un vienīgi garajās biksēs, svārkos, kreklos...Atkailinātos plecos iekšā nemaz necenties iekļūt. Vīrieši šortos netiks ielaisti. Bet...Viss jauki izdomāts. Stāvi rindā +40, lai izīrētu trenuškas pa 20 eiro, un laimīgs aplūkotu zeltu. Nē, nē! Puišiem ļoti nepatika! Un,ja diviem no trīs nepatīk, lieki teikt,ka trešais paliek dusmīgs. Izslēdzu skaņu un vēroju skaistumu! 

_DSC1005.jpg
_DSC1001.jpg
_DSC1013.jpg
_DSC1009.jpg

Atvēsinot prātu un ķermeni dodamies ( protams, ka ar tuktuku, un arī ar gaisa metro ) uz kondicionētu gaisu, lai paēstu. 

IMG_2159.jpg
IMG_2238.jpg
IMG_2244.jpg
IMG_2251.jpg

Pēc kārtīgām pusdienām prasīt prasījās pēc miega, saceltām kājām un miera......bet nevar! Pēdējā diena Taizemē, Bangkokā....to nevar! Kaut kas jādara. Dīdāmies, domājam, labi, dodamies uz China Town. Tas viss tiek izlemts uz vietas, jo patiesībā neviena diena netika plānota iepriekš. Mēs sev apsolījām, ka ļausimies tam, ko redzēsim. Turklāt ar mazu ceļotāju padusē īpaši nevar pieturēties pie strikta plāna, jo gluži vienkārši bērni nogurst un būsim godīgi paliek gražīgi. Tā mums gadījās pāris reizes, kad ceļā uz izvēlēto vietu, dēls aizmieg un vienīgais, kas atliek ir nest. Bet nest un nest un nest....tas nav viegli. Neko! Griežamies riņķī un dodamies uz viesnīcu. Un tā kā baudījām bez plāna un neiespringām, ja arī kaut ko palaidām garām, tad mierīgu sirdi nogaidījām miega pauzi un devāmies tālāk. 

_DSC0026.jpg
_DSC1042.jpg
_DSC0025.jpg

China Town. Nu ko! Iesaucos nokļūstot tur....tāda sajūta, ka visu vakaru staigājām ar puspavērtu muti. Un nepārtraukti viens otram jautājām- Nopietni? Tiešām? Kas te notiek? Kas TE notiek?.....Vis, viss mums šeit patika. Kņada, burzma, tirgus, ēdiens, cilvēki, auto, reklāmas. VISS! Un te arī bija viss. Sākot ar smirdīgāko augli pasaulē, kuru aizliegts ienest viesnīcās, liftos un vēl noteikti daudzās sabiedriskās vietās ( par to ir samērā liels naudas sods. Jautāsiet, kā tad pieķert var?...elemntāri.....Smaka!), un beidzot ar Guči un haizivju spurām. Runājot par smirdīgo augli- mēs, protams, nopirkām. Un labi,ka mazu gabalu. Jo garšo tik pat pretīgi, cik smird. Lai gan ietīts plēvēs, maisiņos, tā teikt bez gaisa, smirdēja tik un tā. Visa soma smirdēja. Likās,ka smirdam pat paši. Jā, un ēdiet ar cimdiem. ( smejos, jo tas smirdelis mums nu dien sagādāja lielas smieklu lēkmes un, prieks, ka tomēr no smakas neizvēmos) Lai nu kā tur bija ar smirdīgo augli, tad tirgus mūs ievilka sevī. Patiesībā grūti aprakstīt, labāk, lai bildes runā pašas. 

_DSC0022.jpg
_DSC0019.jpg
_DSC0034.jpg

Prāgā esot gribējām izmēģināt mazo zivtiņu "masāžu". Bet cena mums likās neadekvāta šim pasākumam. Un labi vien ir, ka neizmēģinājām, jo šeit pa 2 eiro tas piestāvēja vairāk, un smieklu lēkme garantēta, arī garāmgājējiem.   

_DSC0014.jpg
_DSC1078.jpg

Īsts tirgus ar īstiem tirgus labumiem. 

_DSC1023.jpg
_DSC1033.jpg
_DSC1053.jpg
_DSC1064.jpg

Ik pēc metra ir mazās ēstuves. Parādi ko vēlies un tev pagatavos. 

_DSC1066.jpg
_DSC1070.jpg
_DSC0047.jpg
_DSC0092.jpg
_DSC0105.jpg
_DSC0108.jpg

Neatceros, cik ilgi mēs tur bijām, bet tumsu sagaidījām.  Un saulei norietot, uzlec reklāmu gaismas. Nomainās romantika. 

_DSC0072.jpg
_DSC0116.jpg

Rīgā ir nakts tirgus, bet Bangkokā arī ir. Nedaudz lielāks. 

_DSC0119.jpg
_DSC0124.jpg
_DSC0137.jpg
_DSC0139.jpg
_DSC0113.jpg
_DSC0150.jpg

Pirms dodamies uz viesnīcu, atceramies,ka jānopērk tirgus taša parastā, lai varam 4 kg ar mango atvest uz Rīgu kā pienākas. Lienam biezoknī un meklējam. Vienu tieši atrodam. 

_DSC0193.jpg

Nonākot viesnīcā lielais nogurums tiešām dara savu, bet iekšā sēž joprojām nemiers. Ielienam ārkārtīgi aukstajā viesnīcas baseinā un dodamies tālāk. Un dosimies pēdējā izbraucienā ar tuk tuku uz vietu, kur sākām savu ceļojumu. Khaosan road. Noslēgsim ceļojuma apli. Pats interesantākais, ka taizemieši Jauno gadu, kā izrādās, ir sākuši JAU svinēt. Un ielas ir pilnas ar cilvēkiem, kuri ir apbruņojušies ar ūdens pistolēm, lietus mēteļiem, brillēm, telefoniem tiek pārdotas speciālas somiņas, lai nesamirkst. Un to visu mēs uzzinājām, kad izkāpām no tuktuka, kad mani aplēja ar ledainu ūdeni. Vispār tagad sēžu un smejos, bet ledaini auksts ūdens no nekurienes mani šokēja. Vairāk kā šokēja. 

IMG_2327.jpg

Nu un ballīte bija jau sākusies. Nav melots, ka tā ir skaļākā iela Bangkokā. Es nedzirdēju pat savas domas, kur nu vēl to, ko man teica Nauris. Cilvēki jautrā prātā, apziedušies ar baltu ķiti, laistās ar ūdeni- laimīgi! Laimīgu jauno gadu!  

IMG_2329.jpg

Nē, nē, šis nav priekš mums. Apgriežamies un dodamies uz viesnīcu. Šoreiz ar taxi. Skaitītājs iet lēnāk kā sekundes, un pirmo reizi mūžā uz brīdi likās, ka tas ir apstājies, vai saplīsis, vai ir noticis jebkas cits, jo tas kustējās lēnu. ( tad atceramies Rīgas sekunžu skaitītāju )

Viesnīca. Miegs. Lidosta. Latvija. Mājas. 

_DSC0824.jpg

Nu ko, Taizeme! Mēs pateicamies,ka ļāvi sevi iepazīt un iemīlēt. Šis bija neaizmirstams ceļojums ik vienam no mums, katram ar savām sajūtām, garšām un priekiem, bet tomēr kaut kur ļoti, ļoti vienotām. Vislielākais prieks mums ir par to,ka nenobijāmies, bet ļāvāmies doties trijatā.         Un piedzīvot katru sajūtu buķeti kā vienam veselam, kā ģimenei. 

Taizeme, mēs atgriezīsimies. Mēs to zinām! Drīz. 

siermaize

siermaize

Ideja brīvdienām

Ideja brīvdienām