cipari un darbi

cipari un darbi

Cik graudiem gadi?

...un cik gadi ir tomātiem?

....un cāļiem?

Cik! ir aktuālākais vārds šobrīd. Un loģiski, trīs gadi ir daudz, un ir laiks noskaidrot, cik ir citiem....lielākoties nav viegli atbildēt uz jautājumiem, bet mēģinu. ( bieži gan es daudz nezinu, jo mammām ir ļaut tiešām visu nezināt ) bet saruna ar trīsgadnieku ir aizraujoša, asprātīga un mazliet pat smieklīga. 

_DSC0232.jpg
_DSC0235.jpg

Laukos mazie darbiņi- darīt pašam. Uzticēti- aplaistīt ziedus, pabarot cāļus, samīļot minčus.

_DSC0281.jpg
_DSC0288.jpg

Un, ja jau CIK ir aktuāli, tad skaitīsim....sēnes, aronijas un visu citu, kas atrodam laukos. Atradām spainīti ar sēnēm- skaitīsim. Kad sēnes saskaitītas, tad šķirosim pa krāsām. Vēl sēnes kārtojām no lielākās uz mazāko. Atrast vajag tik interesantu objektu- un ar to var darboties no dažādām pusēm. Mācīties sēņu nosaukumus un beigās vēl uzzīmēt un uzcept mērci.

_DSC0249.jpg
_DSC0256.jpg
_DSC0254.jpg

Lielās un mazās sēnes. šķirošana. pa krāsām. atzīšos, matemātika un skaitļi nav mans lauciņš, bet esmu apņēmības pilna mācīties. Meklēt veidus, kā sadraudzēties ar cipariem. Man  noteikti vajadzēs lielu pacietību, un to arī mācīšos. Kā man ies, to rādīs laiks. Katrā gadījumā ceru, ka nolikšu eksāmenu labi. 

_DSC0271.jpg

1....2....3....

_DSC0273.jpg
_DSC0261.jpg

....dzeltenas....brūnas....sārtas...orandžas...

_DSC0263.jpg

Netālu aug aroniju krūms...pamanīju,ka ogas vēl gatavojas un visas nav sārtas, bet vietām zaļas, kuras krāsojas....un krūms pats saka priekšā- krāsu pāreja! Uzdevums nav viegls...

_DSC0315.jpg
_DSC0324.jpg
_DSC0329.jpg

un ogas skaitīt un rindot....sāc ar vienu, liekot klāt  pa vienai....līdz pieci...

_DSC0334.jpg
_DSC0338.jpg

mēs allaž pēc mazām aktivitātēm paspējam vēl noķert jokus.

darboties prieks

darboties prieks

herbārijs

herbārijs