darboties prieks

darboties prieks

Jau otro dienu man ausīs skan- Mammuuuu!!!...Gribu kādu darbiņu. Iedosi?

Tas nekas, ka plauktos stāv dažādi šobrīd aktuāli darbi, tomēr interese lielāka ir par kaut ko jaunu. Lai gan darbojas arī ar to,kas ir, bet ja nu, ja nu iedod?! Un,ja jau jautā, tad es nespēju atteikt. Patiesībā priecājos,ka izrāda vēlmi darboties. 

Laukos ir jauki papīra-radošo lietu veikali, būvniecības veikaliņi un citas mazas bodītes, kurās allaž paslīd roka. Šoreiz beidzot iepirku krāsas, koka klucīšus, pom-pom bumbas, lentes, skrūves un citus labumus.

_DSC0441.jpg

Nesaprotu, kur es biju ātrāk. Lieliski gleznot var, ja katrai krāsai atvēl mazu burciņu un otu. Izpaliks ūdens uz galda un grīdas, lai gan tā jau ar nav nekāda lielā bēda, ja vien ir prieks gleznojot. 

_DSC0458.jpg

Puiši un skrūves! ( arī meitenēm noteikti patīk skrūvēt ) No mazākās uz lielāko. Veikalā puisis mazliet iesmīnēja par manu vēlmi sameklēt dažāda lieluma skrūves un uzgriežņus, un vēlams, lai tās būtu apmēram viena garuma. 

_DSC0459.jpg

Labs treniņš pirkstiem. It īpaši pie mazākajām.

_DSC0463.jpg
_DSC0474.jpg

Aktuāls ir Lego- it īpaši tas, kas no pieciem gadiem. Mantojumā dēls ir saņēmis lielu maisu vēl no mana brāļa bērnības, kas pacietīgi gaidīja pagrabā. Nomazgāt to visu gan bija trakums, bet svaigs gaiss nāca par labu. Izvējoja. Lego uzglabāšanai lieliski noder kaste, kas pati izskatās kā lego klucis. Ja ir vairākas tādas, tad tās tik pat lieliski stiprinās viena virs otras.

 Nopirkt var šeit! 

_DSC0488.jpg

Lego lieliski noder matemātikai. Šovakar metāmies ciparos. Fuuuuu....Es jau kaut kad rakstīju,ka es mācos....mācos pacietību...mācos ciparu pacietību.....Kādam noteikti tas ir sīkums, bet ne man...Matemātika jau kopš pirmās klases riebjas, bet esmu atklājusi kāpēc...Tāpēc,ka nepareizi mācīja. Lika iekalt reizrēķinu, bez jebkādas izpratnes. Esmu nolēmusi mācīties no jauna matemātiku. 

Šovakar lēnām un  mierā tikām līdz 5! Kamēr vārdi- cipari un burti- jūk, labāk lēnām. 

_DSC0502.jpg

Lego Duplo nāk mums palīgā! Vēl piemeklēju dažādus objektus, ko skaitīt. 

_DSC0506.jpg

Skaitām kopā, skaita pats...mācamies. Visgrūtāk iet ar to,ka jāapstiprina- cik ir koka klucīšu...skaitam..1....2...3...trīs...cik mums ir klucīšu?...klusums...bet, kur mums skriet. Paspēsim.

( nu lūk, to arī mācos- pacietību )

_DSC0510.jpg
_DSC0512.jpg

Peppa un Džordžiņš visu mācās ar mums. 

_DSC0517.jpg
_DSC0525.jpg
_DSC0530.jpg

Beidzot atradu pielietojumu plastikāta puzzles paklāju cipariem. Paklāju neesmu izmantoju smakas dēl, bet ciparus izķeksējot, lieliski noder skaitīšanai. 

_DSC0539.jpg
_DSC0542.jpg
_DSC0548.jpg

Pēc kārtīga darba- ( nopūšos ) mazliet brīvāku darbu. Madonā nopirku lielisku zīmogus. Neesmu redzējusi skaistākus. Tā kā man meža tēma ir ļoti tuva, tad nespējām paiet garām.

_DSC0493.jpg
_DSC0550.jpg

Vēl vēlos pieminēt kārtīgu uzmanības darbu, kas tiešām nav viegls....viegls manam bērnam ...bet vērtīgs. Craffox šujamais darbs! Uzmanība, precizitāte un loģiskā domāšana- it īpaši šujot vaļā.

_DSC0501.jpg

Septembri ļoti gaidu ar lielu satraukumu, bet pozitīvu. Jūtu, nē, es zinu, ka būs interesanti, jo jau tagad sarunas ar trīsgadnieku ir interesantas, dziļas un ar izpratni par lielām lietām. 

Bildes no personīgā arhīva. Kopēt un publicēt aizliegts.

labi būt kopā!

labi būt kopā!

cipari un darbi

cipari un darbi