veikalos

veikalos

Lomu spēles bērnu attīstībai ir ārkārtīgi svarīgas,pat neatkarīgi no bērna vecuma. Spēlēšanas ir dabiska, bērni viens otru saprot, runājot spēļu valodā. Pasaule tiek iepazīta caur spēli, rotaļu, iepazīst sevi, savu lomu pasaulē. Varētu padomāt, ka tas notiek pats no sevis, un notiek jau arī.....bet tas nav tik vienkārši, ja tev nav pieredzes, lai spēlētos piemēram zobārstos, dakteros, vai veikalos. Manā bērnībā tas notika pats no sevis. Devos pagalmā un spēlējos. Ja ir vecāks brālis vai māsa, arī lieliski tiek ierādītas lietas un iemaņas, bet, ja nav ne vecākas māsas vai brāļa, ne droša pagalma, kur dauzīties kopā ar citiem bērniem, tad man kā vecākam, ir vēl viens darbiņš, ko ierādīt. 

_DSC0100.jpg
_DSC0175.jpg

Mans trīsgadnieks tikai mācās lomu spēles. Ar katru dienu vairāk un vairāk. Kad bija mazāks, tad es iztēlojos un demonstrēju dažādas lomu spēles. Pat tik vienkāršas, kā svinēt dzimšanas dienu, ēst kūkas un dzert tēju. Jo viss taču notiek pa jokam. Tagad jau dēls zina kā iztēloties dažādas spēles, bet es redzu, ka trūkst ideju, kā darboties. Gluži vienkārši nav jau no kā smelties ideju, ja neesi to piedzīvojis. Nevaru izspēlēt zobārstos, ja neesmu bijis, nevaru izspēlēt ugunsdzēsējos, ja neesmu to redzējis....Mans kā mammas uzdevums ir nedaudz ievirzīt uz ideju, spēlēt līdzi kādai lomai, bet tā, lai tā nekļūst par galveno. Ja nespēj situāciju risināt, jo trūkst zināšanu, tad iesaistos es. Tā nu mēs šodien spēlējām veikalos. Es pircējs, dēls veikalnieks. Un mainītās lomās. 

_DSC0109.jpg

Lomu spēle- veikalos- ir burvīga, jo attīsta matemātiskās iemaņas, runu, un sociālās iemaņas. 

Nauda un cipari šobrīd aktuāli, un spēlēt šo spēli ir tīrā bauda. ( nu labi, ritot otrajai stundai ,vēlējos doties mājās ar saviem iepirkumiem ).

Lai spēlētos veikalos nepieciešama nauda un  preces. ( Preces izvēlējās pats, ko vēlēsies tirgot savā veikalā. Kā arī veikala nosaukums paša izvēlēts. Papīra naudu izvēlējāmies uzzīmēt paši- liekot lietā zīmuļus un uzlīmes. Monētas mums tētis sagādājis. Atvedis no dažādām pasaules valstīm. ) Viss tiek sakārtots, sašķirots, izdomātas cenas katrai precei, saliktas cenu zīmītes, sakārtota nauda pa kastītēm un tirgošanās var sākties. 

_DSC0133.jpg
_DSC0145.jpg
_DSC0178.jpg
_DSC0196.jpg

Svarīgs ir arī dialogs. Sasveicināšanās. Pieklājība un komplimenti. Esi pieklājīgs pircējs un laipns pārdevējs. Palīdzi iesaiņot, paturēt iepirkumus. Neaizmirsti novēlēt jauku dienu.

_DSC0207.jpg
_DSC0223.jpg
_DSC0199.jpg
_DSC0229.jpg

Cenas no 1-10 monētām. Tādā veidā iepazīsies arī ar cipariem. ( cits nostiprinās iemaņas )

_DSC0268.jpg

Un galu galā nauda kaut kad reiz arī beidzas. ( tā tomēr nedzīvo bankomātos, lai kā es to vēlētos) Tad lieliski noder paskaidrojumi par to, kā naudu var nopelnīt. Par to, kā naudiņu nopelna tētis, mamma. Un kādu darbu gribētu darīt tu? 

_DSC0321.jpg
_DSC0324.jpg
_DSC0357.jpg

Man patīk šī lomu spēle, jo ierāda cieņu pret darbu, ko veic kāds no cilvēkiem mums līdzās. Lai jums garšīga andelēšanās.

*Fotogrāfijas aizliegts kopēt, lejupielādēt vai citādāk izmantot.
atrast purvu

atrast purvu

skaitļu sastāvs

skaitļu sastāvs