kosmoss

kosmoss

Cik liels ir kosmoss?....Ar prātu saprotu, ka nesaprotu....

Lai mēģinātu izprast savu vietu uz pasaules, jāsāk ar to, kur esam mēs visi....kosmosu....mēs esam maza daļiņa lielajās kosmosa dzīlēs. Jo vairāk es meklēju, jo interesantāk man pašai tas viss šķita. Dažus vakarus attapos, ka ir jau nakts vidus, bet es esmu iegrimusi kosmosa kuģa realitātē. Līdz šim tas bija kaut kur grāmatā redzēts cilvēku veidots kosmosa kuģis- metāla gabali...Jā,Interesanti, aizraujoši, bet neko vairāk arī nebiju meklējusi. Tas pats par planētām. Zinu, cik ir, kādas, un to kāds klimats uz katras no tām...

Bet ar ko lai sāk?...instrukcijas man nav, paļaujos uz sajūtām. Ar cerību, ka nenošaušu nepareizi...

_DSC0875.jpg

Mēs sākām ar grāmatu. Pietiekoši vienkāršu, bet ar visu nepieciešamo, lai tā būtu pati pirmā grāmata par kosmosu. Lieliski attēli un informācija. Zinot,ka šī tēma vienmēr ir interesanta, no aliexpresa pasūtīju planētu uzlīmes. ( gaidīju  3 mēnešus!!! nepiedodami ilgi ).

Protams, sākām ar Saules sistēmu. Planētām. ( Šim izpētes darba pirms tam gan biju sagatavojusies;) Pasūtot Saules sistēmas planētu figūras, izdrukājot planētas pēc proporcijām, sameklējot lielu un tumši zilu audumu, izdrukājot kartiņu materiālu, meklējot video )

_DSC0861.jpg
  • Izgriezu planētas, lai tās tiktu izkrāsotas attiecīgos toņos. Sameklēta, kura ir kura...
_DSC0881.jpg
_DSC0879.jpg
_DSC0866.jpg

Kartiņu materiāls lieliski palīdz, lai atpazītu planētas, kā arī vizuāli lasītu vārdus. Tie, kuri jau lasa, tie tad lasa paši;) Kartiņu materiālu meklē ----> ŠEIT

_DSC0917.jpg
_DSC0915.jpg
_DSC0927.jpg

Bija liela vēlme uzburt kosmosu pirms kārtojam planētas...Kāpēc ne?! Podziņas, akmentiņi, pērles un spīguļi, stikla bumbas. 

_DSC0902.jpg
_DSC0905.jpg
_DSC0949.jpg

Un zvaigznes, ar kārtīgu blīkšķi un kritienu no krēsla, tika uzburtas....( paldies lieliskajai kolēģei par ideju ar plaukšķeni! Indra, tu esi superīga! )

_DSC0953.jpg
_DSC0963.jpg

Bet, kā tas ir, ka viss riņķo ap sauli?...Atzīšos, ja tā aizdomājos, arī man tas ir mazliet neizprotami. Protams , ka es saprotu, bet, kā jau rakstīju, kosmoss ievelk un jo vairāk roc, jo mazāk saproti ar prātu. 

_DSC0011.JPG

Uz šķīvja, kur saule pa vidu, lēnām kustinot šķīvi- zeme riņķo ap sauli.....Diena un nakts....gadalaiki...mēness....njā, viss ir tik ļoti saistīts, ka beigās paliek tik interesanti, ka nevar apstāties....izzināt kosmosu.

_DSC0013.JPG

Bet, kā tad mēs to visu uzzinātu, ja vien cilvēks nedotos kosmosā.

Safari Figūras un kartīšu materiāls.

_DSC0994.jpg
_DSC0978.jpg

Noslēdzot iepazīšanos ar kosmosu- brīvais darbs. 

_DSC1025.jpg

Iespējams noderēs kāda no idejām, jo neatklājām jau kosmosu no jauna...Turpinot kosmosa tēmu, izpētīt mūsu planētu Zemi. Bet par to nākamreiz;) Lai jums radoša darbošanās.

Noslēgumā lielisks video 

Planētu Safari figūras ------->  pasūtīju ŠEIT

Kosmonautu figūras ---------> pasūtīju ŠEIT

Pasūtīju, izmantojot firmu eshopwedrop.lv    Ļoti ērti- sākumā var likties kā morzas ābece, bet izejot cauri procesam, sapratu,ka tas ir ārkārtīgi ērti. Un,ja kaut kas nav saprotams, tad ļoti ātri atbild uz nesaprotamiem jautājumiem. 

iesaku grāmatas

iesaku grāmatas

lavas lampa

lavas lampa