Kandinskis un Van Gogs

Kandinskis un Van Gogs

Gleznošana ir fantastiska nodarbe, arī tad, ja aiz loga - 19....Patiesībā jebkurā laikā tā ir lieliska nodarbe. Neko jau daudz nevajag- krāsas, otas un papīrs, vai jebkurš cits materiāls uz kura gleznot. Un mazliet pacietības. ( sev )

Nesen sev uzdāvināju lielisku grāmatu par mākslu. Stāstus. Tā ir pārpārēm ar iedvesmu, maniem mīļākajiem grandu darbiem, un, protams, stāstiem par tiem. Stāsti nav zinātniski, bet saprotami, arī bērnam. Šodien roka pati sniedzās Kandinska virzienā. Apļi. Figūras. To attiecības un lielumi. Krāsu spēles. Principā lieliski, lai gleznotu kopā ar trīsgadnieku. Un apgūtu ģeometriskas figūras.

_DSC0142.jpg

Atslēgvārdi noteikti - LIELS formāts- guaša, akrils, dažāda lieluma otas  ( lielu formātu būs nogurdinoši un gaužām garlaicīgi noklāt ar sīku otu, visticamāk, ka gleznošana ātri vien beigsies. Es tā pieļauju ) Uz liela formāta noteikti būs vieglāk strādāt, jo roka nav tik veikla.       ( protams, ka ne jau visiem.Katrs esam savādāks savās prasmēs

Tā nu lapojām gleznu pēc gleznas. Tas ir vienkārši. Runāt ar bērnu par mākslu, jo nepareizu atbilžu vienkārši nav. Nu, vismaz es tā domāju. Katrā gadījumā saruna ir interesanta. Par to, kas attēlots darbā, par darba noskaņu, krāsu, līniju, tēliem. Un interesanti ir runāt arī par moderno mākslu. Abstrakcionismu. Konstruktīvismu. 

_DSC0156.jpg

Izvēlējāmies darbu ar apļiem. Trīsgadnieks tos labi pārzina. Tālākais jau ir improvizācija un saruna. 

_DSC0185.jpg
_DSC0200.jpg

Un allaž seko vēl kāds darbs.....Brīvais. Pēc izvēles. Gleznošu tumsu. ( laikam jau kosmosa izpēte grāmatās, kartītēs dara savu ) Prātā nāk dziesma, kura tik bieži tiek skandināta, jebkuros apstākļos un vietās....Debesis iekrita, debesis iekrita Tevī....Un nav jau melots....nemaz....

....debesis nu dien ir iekritušas manī....

_DSC0165.jpg
_DSC0179.jpg
_DSC0232.jpg
_DSC0236.jpg

* ideja vēliem vakariem kopā gleznojot...

Kartīšu materiāls

Kartīšu materiāls

Decembra labumi

Decembra labumi