dabas glezna

dabas glezna

Rudens. Oktobris. Desmitais gada mēnesis, tautā saukts par veļu mēnesi. Ja septembrī vēl varējām kaut uz brīdi noķert vasaras garšu, tad nu jau dzestrais gaiss liek sniegties pēc cepurēm un biezākām jakām. Kokiem krāsojas lapas un mājās tā vien prasās iedegt gaismu. Mazliet tā melanholiski. Rudenim piestāv, bet tikai mazliet.Par daudz domu bija sakrājušas, un uz brīdi likās, kam man šis....Nē, es neesmu piekususi, un, jā, man ir ko dot. Bet vai es pārstāšu darīt to, kas man sagādā prieku, ja lapas vairs nebūs? Protams, ka nē. Vai manā dzīvē, kas būtiski mainītos? Nu, protams, ka nē. Tikai daudzas lietas un darbi paliktu tikai man un maniem tuvākajiem. Bet nu...te nu es esmu. No sevis jau neaizbēgsi. Jāteic liels paldies labajiem un iedrošinošajiem vārdiem, ko jūs man atsūtījāt. Nu dien skaisti. Paldies.  

Lai rudens košo elpu mazliet piesargātu, izveidojām dabas gleznu. Tā teikt iekonservējām sajūtas un krāsas. Jo rudens ir man mīļākais gadalaiks. Nu dien! Tieši tādēļ, ka melanholisks, tieši tādēļ, ka košs, tieši tādēļ, ka tik daudz kontrastu, gan dabā, gan cilvēkos pašos. 

_DSC0856.jpg

Lai izveidotu gleznu neko daudz nevajag ( man patīk projekti, kam daudz neko nevajag ) Četri zari, striķis un tas, ko vēlies ievīt gleznā.

_DSC0894.jpg
_DSC0895.jpg
_DSC0908.jpg

Veidojot gleznu iemācāmies par / iegūstam ( liku slīprakstā, jo ne jau burtiski par to tiek stāstīts) 

  • radošumu ( ak, šis maģiskais vārds )
  • iztēli ( var izveidot stāstu, par to, kas attēlots gleznā. sajūtas. utt. )
  • matemātiku ( rāmja formas var būt dažādas)
  • saikni ar dabu
_DSC0909.jpg

Nobeigumā mazliet prieka, jo ir tak lapkritis. Man tik ļoti gribējās mesties bērnības atmiņās un noķert tās aiz astes. Tik pat ļoti, cik bērniem. ( noteikti no malas tas izskatījās mazliet amizanti) Dienā, kad no mājas izej ne tajā labākajā formā, bet tomēr meties iekšā lapu kaudzē, palūdz dēlam vienu sakarīgu bildi, bet pēc tam secini, ka sēdi suņa kakā...Svētdiena kā jau svētdiena;) 

Es tak saku, man patīk tie kontrasti.It visā. Bet vispār gribēju vēl pateikt, ka ,ai..ko tur daudz ņemties, jādzīvo nost. Un jādara tas skaisti un viegli....arī, ja dažbrīd grūtāk.

_DSC0930.jpg
ābols un serde

ābols un serde

parka dubļos

parka dubļos