''radošā kaste''

''radošā kaste''

Labs laiks pagājis kopš pēdējā ieraksta. Domu daudz, darbu vairāk un pa vidu tam visam, mācoties dienas kopā ar diviem bērniem, cenšos arī sevi kaut kur tur apakšā atrast. Ja ne atrast, tad reizēm sadzirdēt. 

Vēlos jums pastāstīt par mūsu mājas Radošo kasti. Kaste jau kā kaste, teiksiet. Nekas savādāks kā citām kastēm. Bet kastes saturs gan, iespējams vēsta par to, ka kaut kas tiks radīts. 

Radošums jeb kreativitāte nav aktuāls tikai tagad, bet, man šķiet,tāds bijis vienmēr. Varbūt tagad par to runā vairāk. (mammas tad tiešām.) Bet, kas tad tas īsti ir par zvēru un ko ziemā ēd?! It kā jau visiem skaidrs. Vienkārši runājot, tā ir māka radīt ko jaunu, oriģinālu. Vēl ir pieņēmums, ka tas ir iedzimts, bet citi apgalvo, ka to var iemācīt.

....bet kā nomērīt radošumu, kā to atpazīt, veicināt un vispār saprast, vai es esmu pietiekoši radoša personība?! Pēc kādiem kritērijiem var pateikt, ka esmu radošāka par kādu citu...!? Un vai nepieciešams to visu mērīt?!  Vai radošs ir mans bērns?!...un cik ļoti!?....Skaidrs ir viens, vairums vecāku, ja ne visi, vēlas, lai viņu bērni būtu radoši. Un tajā gribēšanā jau nav nekā aplama. 

Ja mēs pieņemam, ka radošumu var iemācīt, tad, manuprāt, būtu lieliski ieraudzīt virzienu, kurā skatīties. Jo, man šķiet, nevar būt vienlīdz kreatīvs visās jomās, bet varam mēģināt pāris jomās. Noteikti ir arī tādi cilvēki, bet vairums? Mums katram ir savi talanti, kuros izpaužamies. Cits vairāk, cits mazāk. Un vēl tam visam klāt nāk veiksme, cilvēki mums apkārt utt....bet tas jau cits stāsts. Tādēļ es sāku ar to, ka paskatījos uz savu bērnu. Pajautāju sev.

Kas patīk manam bērnam ( šajā dzīves posmā)? Interesē? Aizrauj tik ļoti, ka var runāt, stāstīt, darīt un tas joprojām neapnīk? Vai ir kādi talanti, ko esmu ievērojusi? 

Tā es nonācu līdz kastei. Parastai un brūnai, kuras saturu mainu, balstoties pēc interesēm un tēmām. (Arī spējām). Un saliku kastē dažādas lietas. 

_DSC0864.jpg

Piemēram, fotogrāfijā redzamās. Kā arī piedāvāju pašu kasti. Ar tekstu-

"Klau, vai tu vēlētos brīnumu kasti, kura ik pa laikam maina savu saturu? Tev jābūt vērīgam , jo ik pa laikam kastē var uzrasties kas jauns un interesants. Dažreiz tur var atrast pat vēstules."  Pagaidām neesmu saņēmusi noraidošu atbildi tam, ko reizēm piedāvāju. Viss atkarīgs no dienas, sajūtām un noskaņojuma. Arī manām.

It kā jau lietas pazīstamas un vienkāršas, redzētas un pat stāvējušas uz galda. Bet....jūs jau ziniet,kas notiek, ja tos pašus vēžus iesaiņo citā kulītē? Tas ir daudzreiz īpašāk un interesantāk. Un dažreiz nemaz nav nepieciešams kas jauns no veikala plauktiem, atliek tik pārkārtot plauktus un volaaaa! idejas darbiem ir piedzimušas. 

Mūsmājās kaste patīk. Vismaz pagaidām. Divu mēnešu laikā ir radīts, līmēts, griezts un sagriezts, krāsots un pārveidots. Grāmatiņas, kosmosa kuģi, ar skoču aptinušies cilvēki, zirnekļu tīkli, monstri un vēl un vēl. Vienmēr ir interesanti gan man, gan dēlam.

Kastē noteikti līdzi var ielikt kādu mazu pamācību. Kaut vai mazu vēstulīti ( tas nekas, ka bērns vēl nelasa) , vecāki tak prot! Piemēram, izveidosim lidmašīnu. Pievienojot origami locījuma lapu. Starp citu šis ir pēdējo dienu piedāvājums;) Un lielākie salocīt var paši, tik jāsāk ar kaut ko vienkāršu un saprotamu. Tālāk jau idejas piedzims pašas. Kā izkrāsot, kuru pusi, ko pielīmēt klāt, un, kas ar to lidmašīnu lidos, un, kur tā lidos, ko mēs tur redzēsim. Uzzīmēsim to vietu, kur tā lidos. utt...

da4a324731b48310461ef2fac8cd872c.jpg

Bet varbūt tavam bērnam patīk rokdarbi, vai gatavot...kastē nav obligāti jābūt papīram un krāsām. Kaste bez noteikumiem. Ieliekot divus banānus un auzu pārslas varat kopā izdomāt, ko mēs varam pagatavot....idejas daudz...

Un kaste var arī palīdzēt sagaidīt Ziemassvētkus! Ar mazām rūķu vēstulēm.

Vienkārša kaste, bet tik daudz prieka un emociju. Gluži kā tāds kinder suprize! 

Pamēģiniet, ja vēl neesat, ko līdzīgu izdomājuši un pastāstiet, kā jums ar radošumu!? Es ticu, ka jums visiem tā ir pār pārēm.

radot svētkus

radot svētkus

ābols un serde

ābols un serde