kūts

kūts

Pirms kāda laika man piedāvāja piedalīties projektā, kurā (laikam jau tīri loģiski) jāizveido kaut kas radošs kopā ar bērnu....tā teikt- darbosimies kopā, spēlēsimies un idejiski- radīsim kaut ko....Laikam tas ir visgrūtāk, kad tēma ir- TĒMAS NAV! Domā pats! Izpaudies....nav viegli. Tā nu piedzima ideja par Kūti mājdzīvniekiem. 

_DSC0583.jpg

Ideja gaužām vienkārša. No kastēm un kartoniem uzburt ( salīmēt)  kūtij līdzīgu māju dzīvniekiem. Zinu, ka kaut ko līdzīgu var nopirkt, bet tā kā istaba ir tik liela cik ir ( visām mantām nav vietas), un visu nevar iegādāties ( un nemaz nevajag) , tad radīt kaut ko tādu likās lietderīgi. Un uztaisīt pašam, protams, tam ir cita garša un vērtība. Turklāt man patīk izmantot atkritumus* dažādos projektos.

*Atkritumi- ar to es biju domājusi- kartonu kastes, kurās pirms tam kaut kas bijis, dažādi papīri, tualetes papīra rullīši, vāciņi un citi brīnumi, kurus parasti izmetam laukā. Es, savukārt, mēdzu kaut ko iekrāt. Nav jau tā, ka man ir istaba ar atkritumiem, ar domu, kaut kad jau noderēs....nē nē....savu vācējas sindromu esmu jau atmetusi, un ļoti bieži atbrīvojos no lietām, kas morāli vairs netiek lietotas....lieka enerģija nav vajadzīga. 

_DSC0594.jpg
_DSC0598.jpg

Tā nu vīrusu sezona bija pilnā plaukumā un projekts tomēr izpalika, bet neskumstam, jo neko jau nenokavēsim. Nolēmām, ka dzīvniekiem māju uztaisīsim tik un tā. 

Turklāt kā reiz tieši laikā, jo nebiju pat piefiksējusi, ka mājdzīvnieki ir atstāti novārtā. Daudz zināms par rajām, astoņkājiem, kašelotiem, kolibri  un citiem interesantiem dzīvniekiem, bet piemirsies, kas dzīvo pie mums laukos. ( pie mums- Latvijas laukos)

Protams, tie ir paši pirmie dzīvnieki, kurus iepazīst. Skaņas un izskats. Bet augot interese kaut kur pazūd, un ir labi to atsvaidzināt un iekļaut jaunās rotaļās.

_DSC0609.jpg

Lai izveidotu kūti mēs izmantojām GiGi blokus, kartona kastes, vāciņus, kastes vāku kā pamatu, kociņus un visu, ko varējām atrast mājās. 

Nav instrukcijas, jo tāda nav nepieciešama. Improvizācija. Līmē kā gribās un izpaudies radoši. Idejas atnāks pašas procesa gaitā. 

_DSC0602.jpg
_DSC0637.jpg

Kāda mums izdevās KŪTS ?......ieskaties un iespējams arī jums taps kāds projekts no lietām, kuras parasti tiek izmestas.

_DSC0618.jpg

Par cūkām....patiesībā par jebkuru no dzīvniekiem, veidojot katram māju, var izrunāt visu, kas saistīts ar dzīvnieku....Kur dzīvo, kas garšo, kā sauc, kā mazuļus sauc, kāpēc ir tik daudz pupi, kā sauc ķermeņa daļas dzīvniekiem utt....

_DSC0624.jpg
_DSC0621.jpg
_DSC0650.jpg

Vistu kūts- māja...Graudus pielīmējām pie pamata. Zālīti nogriezām no sadiedzētajiem graudiem. Skaidas no Skaidu galvas projekta, zeme no stādīšanas palikusi pāri.

_DSC0640.jpg
_DSC0671.jpg

Trusis.

_DSC0688.jpg
_DSC0619.jpg
_DSC0626.jpg
_DSC0679.jpg
_DSC0682.jpg
_DSC0698.jpg
garšo ēst!

garšo ēst!

miegs

miegs