joku darbi Aprīlī

joku darbi Aprīlī

Sen gaidītais aprīlis ir beidzot klāt...Atgriežas gājputni, tā pat kā jūrnieki....beidzot kalendāram tiek piešķirta lielāka laika nozīme, jo dienas var atzīmēt kā notikumus. Vakar dēlam pirms miega stāstīju, ka katrā dienā ir kas labs, skaists. Nav jānotiek lielām lietām, notikumiem, lai tikai diena būtu izdevusies un varētu teikt,ka ja! tai bija vērtība.....mēs katrs ar savām domām un darbiem veidojam savu dienu. Arī, ja no rīta pieceļamies un steigā lidojam uz bērnudārzu,darbu, tomēr diena ir skaista. Ir tikai jācenšās saskatīt tās visiem tik pašsaprotamās lietas. Labs vārds. Smaids. Jā, gan jau kādam šķiet, ka runāju klišejās, bet patiesībā tā arī tas ir...( vismaz es tā cenšos domāt)  Attieksme. Atslēgvārds ir attieksme.

Pirms laika biju vecāku pēcpusdienā, kuru iesākām ar to, ka katrs dalījāmies ar to, ko labu šodien esam izdarījuši.....mulsinoši?....mazliet....bet, ja tā labi padomā, nav tām lietām un darbiem jābūt lieliem. Vai ne?! Pieaugušais domā lielos darbos un notikumos, bet pajautājiet bērnam, kas labs šodien notika?....

Arī šorīt modušies, nu jau joku dienā,aprīlī, nolēmām to izmantot un brīdi veltīt viens otram. Jo, kad tad vēl, ja ne tagad, ja ne šodien. Ja tā padomājam, bērni izaug tik ātri, ka tas mirklis ir tik īss, kā pamirkšķināt pat nepaspējam un jau gads riņķī. 

Smieklīgās sejas.

Šo darot var izsmieties pa īstam, it īpaši par gala rezultātu. Galvenais ir atrast smieklīgas grimases cilvēkiem žurnālos, kas vairs nav nepieciešami. 

_DSC0635.jpg
_DSC0645.jpg
_DSC0656.jpg
_DSC0662.jpg

Vai esat gleznojuši ar kāju pirkstiem?...Joku dienai piestāv. Pamēģiniet šo nodarbi kādā pieaugušo ballītē. Sasēžoties uz grīdas, viens otram pretī un basām kājām gleznojiet. ( vismaz mēģiniet) Jo tas nav nemaz tik viegli. Toties smieklīgi gan. Ja ar pacietību ir kā ir, tad kādu tas var pat sadusmot, jo nesanāks, kā plānots....bet mieru tikai mieru....visu ar smaidu. Šādu gleznošanu pirms laika piedāvāju darbā bērniem un tika atzīta par labu esam. Šoreiz pamēģināju arī pati, nav nav viegli, toties smējos gan. 

_DSC0682.jpg
_DSC0677.jpg

Beigas samērā paredzamas. Jauns pedikīrs.

_DSC0703.jpg

Vai vari uzzīmēt sevi? .....var, var, ja esi metru garš, tad tas ir mazliet vienkāršāk. ( jo pie maniem apmēriem būtu jālīmē kopā vairākas papīra lapas ) Kutelīga nodarbe un ne mazāk smieklīga par iepriekšējām.

_DSC0717.jpg

Atslēgas vārds- krāsot. ( lieliem laukumiem pagriez krītiņu ar plakni pret papīru, tā var ātrāk noklāt lielu virsmu un nav garlaicīgi) Vēl krāsošana palīdz trenēt roku, pirkstu veiklību, palīdz rokai kļūt plastiskākai, ne tik stīvai. Vienvārdsakot krāsot vajag! 

_DSC0725.jpg

Man idejas rodas darot. Procesa gaitā. Ja man jautā, lai izdomāju, ko radošu, tad vairums gadījumos es īsti nesaprotu, ko no manis vēlas....apmulstu un noteikti sagaidīsi klusumu. 

Tādēļ man ir grūti visu darbu saplānot, jo pats labākais parasti, manuprāt, rodas darot. Pēc situācijas, un bieži idejas palīdz radīt/ievirzīt saruna ar bērnu/pieaugušo, darbības laikā. 

Tā arī šoreiz sanāca. ideja par to, ka mērīsim, radās mirklī.

_DSC0733.jpg
_DSC0742.jpg
_DSC0751.jpg

Un ko es ar šo visu vēlējos teikt?:)....neko daudz, tik to, ka vārdiem ir liels spēks. Tas, kā mēs- pieaugušie- ar savu attieksmi daloties, reizēm varam nepamanīt mazās lietas, jo skatāmies tikai uz lielajām. 

Bieži izdodas savu ikdienu iemūžināt foto. Arī mirkļus, kurus noglabāju dziļākos plauktos un mapēs, jo daudzi no tiem ir ārkārtīgi personīgi. Fotogrāfija- tā ir mana aizraušanās un mirklis, ko iemūžinu, mani paceļ. Tā ir sajūta. Mirklis. Vēsture. Atmiņas. Tās visas ir īstas.....bet.....

....ja kādreiz tev šķiet, ka bildē viss ir idealizēti skaists, un tā nemēdz patiesībā būt , tad es vēlos teikt, ka varbūt vienkārši jāskatās no citas puses. Jāpadomā, kas ir tas, kas liek domāt, ka bilde melo, kas man liek justies slikti, vērojot šādu foto...?!.....Iespējams tas, ka mēs nespējam savā ikdienā pamanīt skaisto, jo domas ir citur, vairāk tiek domāts par to, kā ir citiem, nevis tas meklēts savā ikdienā, kura ir tik pat piepildīta ar vienkāršo un skaisto . Jo pēc idejas tak zāle citur esot zaļāka....bet vai tiešām?1 

Bilde nemelo....nu dien! Viss ir tik īsts, cik mēs paši vēlamies, lai tas būtu....Tādēļ sveiks aprīli! Sūti vairāk sauli un prieku. Dalīsimies ar patieso, īsto, teiksim viens otram vairāk labu. 

_DSC0763.jpg

April! April!

nē nē...es te visu pa nopietno;)

pavasara stāsts bildēs

pavasara stāsts bildēs

būvlaukums

būvlaukums