Lieldienu galds

Lieldienu galds

Zaļajā ceturtdienā vēlos dalīties ar mazām idejām svētku galdam. Lieldienas gaidāmas aukstākas kā Ziemassvētki, tādēļ jo īpaši es vēlējos mūsu Lieldienu galdu košu, svaigu, siltu, zaļu un, protams, dzeltenu. 

_DSC1300.jpg

Šodien burtiski noķēru iedvesmu, lai padarbotos ar idejām, kuras vienmēr rodas procesā. Bet ar kaut ko tomēr vienmēr viss sākas- vīziju, sajūtām, kādas vēlos panākt. Neesmu profesionāla dekorātōre, lai gan tas viss man nav svešs. Vairums lietas daru pēc savām iekšējām sajūtām, kurām uzticos. Krāsu izjūtas un cenošos iztikt vienmēr ar to, ko mājās varu atrast. 

_DSC1305.jpg

Svētkus svinēt! Mūsmājās tas nav svešs vārdu salikums, jo pat parastu dienu bieži svinam ar skaisti saklātu vakariņu galdu, brīvdienās ir ļoti līdzīgi. Man ārkārtīgi patīk skaisti trauki un lietojam tos arī ikdienā. Tie netiek turēti aiz atslēgas, jo kaut kad tiks izmantoti kādam īpašam notikumam.....katra diena var būt īpaša. Turklāt ēdiens pasniegts, pat, ja tas bieži ir vienkāršs, garšo labāk, ja pasniegts skaisti. Tas attiecas arī uz mazāko ēdāju....Krūzes ar zīmējumu, mazu bļodiņu dārzeņiem, vai lielu šķīvi makaroniem. 

Šoreiz Lieldienu brokastu galdam uzpinu ligzdiņu. No mellenājiem, jo tie bija atrodami vāzē. Sapinu bizi, saviju kopā un ar smalku drātiņu sasēju kopā....( to var darīt arī ar bērzu zariem ) Gatavs!

_DSC1307.jpg
_DSC1318.jpg
_DSC1321.jpg

Lai ligzdiņai nav vientuļi un katrs var atpazīt savu šķīvi, liku lietā Tiger nopērkamos burtu zīmogus, kā arī dzīvnieku lielos zīmogus. Pašas lietais papīrs, kā arī  lasītie koki no Saulkrastu jūras krasta. ...............tu LIELS....es MAZS.... tu MANs....tu MĪĻŠ....

_DSC0008.jpg

Pavisam vienkārši!

_DSC1326.jpg
_DSC0080.jpg
_DSC0012.jpg

Putnu būris, ziedi, kurus pēc tam izstādīsim pie mājas puķu dobē, zirņu dīgsti, grozs ar krāsotām olām ( kuras taps Lieldienu rītā ) un viss cits, kas nu kuram garšo.... piemēram, burkānu kūka! izcili piestāv Lieldienām. Svaiga, mīksta un nav salda.

_DSC0055.jpg
_DSC0042.jpg
_DSC0027.jpg
_DSC0071.jpg
_DSC0019.jpg

 Aizgājušā gada Lieldienās uz galda galveno lomu spēlēja vistas, zosis, cāļi un vistas. 

_DSC0209.jpg
_DSC0232.jpg

Olu čaumalās tika izaudzēti graudi, liktas sūnas. 

_DSC0803.jpg

Varētu domāt, ka brokastis nevar paēst bez māžošanās uz galda?! Vai ne?...Protams, ka var;) Bet es laikam nemāku savādāk. Svētkus un svētku sajūtu radam mēs paši, savas tradīcijas veidojam paši un savu ģimenes ligzdiņu kopjam kopā, uzpasējam un rūpējamies, lai būtu īpaši. Lai smaids un prieks, laiks kopā un fantastiskas atmiņas. 

_DSC0821.jpg
_DSC0272.jpg

Lai jums saulainas svētku sajūtas. 

Priecīgas Lieldienas!

upeņu melleņu našķis

upeņu melleņu našķis

Pārsteigums olā

Pārsteigums olā