upeņu melleņu našķis

upeņu melleņu našķis

Mazliet pasapņojām par siltiem vasaras vakariem, baudot saldējumu.....aukstu! 

Mums atveda jaunos Rasēnu produktus, lai nogaršojam. Atzīšos, ka neesam naski jogurtu/biezpienu krēmu patērētāji, jo paskatoties cukura daudzumu tajos, ir sajūta, ka varētu tik pat labi arī ēst vienkārši cukuru no trauka. Kopš esmu ievērojusi, kā mainās uzvedība pēc normālas devas cukura, tad tas būtu tikai loģiski, ka tomēr pievēršu uzmanību cukura daudzumam produktos, bet kā jau visiem, vai vismaz vairumam kārummīļu- arī mums garšo! 

_DSC0081.jpg

Nē! Nē! Neko nevēlos apzināti reklamēt ( smejos, jo mazliet jau sanāk gan ) Lai nu kā nogaršojām gan! Piepildīšu, ka šajos produktos nu dien ir samazināts cukura daudzums un visi Rasēna produkti atbilst Ministru Kabineta noteikumiem Nr.172 par uztura normām izglītības iestāžu audzēkņiem. Proti, tauku un cukura daudzums atbilst veselīga un līdzsvarota uztura lietošanai bērnudārza un skolas vecuma bērniem. 

Lai nu kā tur ar tiem noteikumiem, kas arī, protams, ir svarīgi, bet garšas kārpiņas katram savas, un sajūtas par to, kas ir salds un kas mazāk arī....;) 

_DSC0091.jpg

Biezpiena krēmi man par saldu, tādēļ likām tos lietā, lai pagatavotu saldētos našķus. Iedvesmojoties no UPENES bloga ( klik un gatavo tu ar) skaistajām un gardajām receptēm, uzmeistarojām saldētās konfektes. 

Biezpiena krēmiem likām klāt bezpiedevu jogurtu un ogas- pēc sajūtām.  ( kādas nu atradu saldētavā ). Samaisa un liek silikona formās, bet Annija visu tik gardi pastāstījusi, ka neko daudz jau te nav nepieciešams komentēt. 

Saldētavā iekšā un gaida!

_DSC0105.jpg
_DSC0121.jpg
_DSC0131.jpg

Ja krēmi man par saldu, bet mazajam ēdājam gan garšoja, tad raudzētie piena dzērieni gan man garšoja! Nu tā, ka ļoti....it īpaši melleņu. Vairums izdzērām, jo gardi, bet no citiem pagatavojām saldējumus. Salējām traukā, piebērām ogas ( upenes, mellenes) un nedaudz kokosriekstu pienu. Sablendējām un salēju traukos. 

_DSC0096.jpg
_DSC0175.jpg
_DSC0188.jpg

Vasaras našķu receptes tiks liktas lietā, domāju, ka bieži....ātri, viegli un gardi;) Turklāt mazās sasaldētās konfektītes likām klāt arī rīta putrai. Nav ne vaina, lai pamainītu garšas....

_DSC0103.jpg
_DSC0094.jpg
no balta top krāsa

no balta top krāsa

Lieldienu galds

Lieldienu galds