pikniks somā

pikniks somā

Tā vien šķiet,ka visa Latvija mazliet no laimes šodien apreiba....no pavasarīgās laimes....

Atklājām piknika sezonu mežā. Tā vien šķiet,ka tā jau ir neatņemama mūsu pavasara-vasaras-rudens sastāvdaļa. Nevaru iedomāties silto laiku bez tās. Tā kā bieži dodamies pie dabas, tad mugursoma ir labākā draudzene. To spēju sakrāmēt zibenīgi, un līdzi ņemamo mantu saraksts ir tiešām niecīgs. ( vismaz man tā šķiet) Pat dodoties tālākā ceļā mantu daudzums ir salīdzinoši mazs. Ir jau izstrādājies tas, kas tiešām noder un tiek izmantots katru reizi.

_DSC0797.jpg

Protams, neatņemama sastāvdaļa ir ēdiens. Par to cenšos parūpēties iepriekšējā dienā, nopērkot sastāvdaļas. Loģiski, ka dodoties piknikā katram gardumi ir pēc savas izvēles.

_DSC0834.jpg

Mūsu somā allaž var atrast:

Mazos tomātiņus, rupjo maizi ( reizēm ar riekstiem un žāvētiem augļiem); kāds auglis, kliju barankas,rieksti, žāvēti augļi, sezonā ogas un,  protams, ūdens pudele, ( reizēm piens un musli, vai Milzu kraukšķi)  un ļoti bieži kaut kas gatavots mājās. Šoreiz biezpiena plācenīši. 

_DSC0810.jpg

Biezpiena plācenīši mūsu gaumē: ( proporcijas izdomā pats, vai pēc sajūtām)

  • iepakojums biezpiena
  • viens banāns, vai arī divi
  • divas olas
  • sasmalcinātas auzu pārslas 

Samaisa, cepj un gatavs! Labu apetīti!

_DSC0814.jpg

Vēl somā allaž ir krūze, dakša, salvetes, lina maiss, kurā vienmēr tiek kaut kas atvest no meža vai jūras. ( akmeņi, zari, sūnas utt.) Sega, vai plāns palags, jo tas aizņem maz vietas. Pēc sezonas- tad lieks zeķu un bikšu pāris, jo ūdens, kā ziniet, vilina visus mazos. Mazajā mugursomā ir rotaļlietas, ko pats saliek., pēc savas izvēles. Reizēm līdzi tiek paņemts pūķis, skrejritenis vai bumba. 

Iespējams šis viss būs garlaicīgi cilvēkiem, kuri pārvietojas ar auto;) Mēs ar vilcienu draudzējamies, tādēļ bez plānošanas neiztikt. Un, lai sevi neapgrūtinātu ar lieku mantu vezumu, tad saraksts nu dien ir izveidojies minimāls. 

_DSC0839.jpg

.....šīs ir diezgan klasiski. Pārpalikumi man!

_DSC0885.jpg

Pēc vienkāršas un laiskas būšanas svaigā gaisā, bieži mājās dodamies ar pilnu dārgumu maisiņu. Zariem un mellenājiem rokās. 

_DSC0958.jpg
_DSC0895.jpg

Vairāk pie dabas, vairāk kopā, vairāk svaiga gaisa un saules mums visiem.

auto viesnīca

auto viesnīca

pavasara stāsts bildēs

pavasara stāsts bildēs