lelles.trauki.puiši.

lelles.trauki.puiši.

Vai esi dzirdējis vārdus- Tu tak esi puika! Puikas neraud!.....

Iespējams kāds man ļoti nepiekritīs, kas ir pilnīgi normāli. Katram savs ceļš un uzskati. Audzināšanas metodes un sajūtas. Bet dzirdot šos vārdus, man iekšā kaut kas sažņaudzas. Vai tiešām par īstu vīrieti ( cilvēku ) var kļūt tikai tad, ja esi ciets kā akmens, neraudi, un allaž centies savaldīt savas sajūtas un emocijas?! Nerunājot par tām. ( tāds retorisks jautājums allaž izskan manā galvā, kad dzirdu kādu sakām savam dēlam, kurš mokās sāpēs, nokritis, vai ir grūtsirdīgi par kādu notikumu

Mums nav striktu nodalītu robežu starp meiteņu un puišu lietām, grāmatām, spēlēm, aktivitātēm vai vispār metodēm, kā audzināt savu bērnu. ( protams, neieslīgstu galējībās. Šķiet tas nebūs stāsts par mums. Mēģinām nelekt no viena grāvja otrā, bet cenšamies rast vidusceļu

Tā nu zinu droši, ka mūsu mājās:

  • Raud visi.....kad slikti, kad sāp sirds ( dažreiz tas ir mēnesis no vietas, vakaros pirms miega un rītos,kad mostamies) , kad grūti, kad nevaram, kad besis utt....un caur asarām ļaujam izsāpēt visu, kas sakrājies.
  • Puiši dara "meiteņu darbus" un otrādāk
  • Ir rotaļas ar lellēm, traukiem, leļļu ratiem un citām meitenīgām lietām.
  • Ēst gatavo visi!  ( un es ārkārtīgi gaidu tos brīžus, kad kāds pagatavo brokastis MAN )
  • Un mums noteikti nav darbi sadalīti pa dzimumiem. Tas nu gan. 
_DSC0311.jpg

Rotaļlietas, ko piedāvāt dēlam, skatos pēc vecumposma interesēm un viņa izteiktām vēlmēm. 

Tā arī notika ar leļļu māju! Nepirkām neko gatavu, vai jau sakomplektētu, bet gan paši saliekam kopā...Traukus, mēbeles, un citus niekus, kas vien ienāk prātā. 

Pašu labumu var iegādāties, piemēram, Zoo preču veikalos. Trepītes, kas domātas kāmīšiem, vai mazus metāla traukus, bumbiņas un citus brīnumus. Depo veikalos ir daudz lietas, kuras pielāgot rotaļu mājām. Vēl daudz lietas esam nopirkuši antikvariātos, vai krāmu bodītēs. Sedziņas, dvielīšus sagriežu no veciem lina dvieļiem. Mazas burciņas no virtuves plauktiem. Veikalā Tiger var atrast visu, ko vajag un nevajag. 

_DSC0303.jpg
_DSC0299.jpg
_DSC0305.jpg

Kā ir jums?....

Vai arī jūsu mājās puiši labprātāk spēlējas ar lellēm, traukiem un citām līdzīgām rotaļām?

svinēt svētkus

svinēt svētkus

rotaļlietas

rotaļlietas