iedvesma Pinterestā

iedvesma Pinterestā

Šoreiz pirmās iedvesmas vēsmas atrastas Pinterestā ( lielākajā bilžu un iedvesmu krātuvē. Un, ja vien iedvesmu no skaistiem foto pārveido un pielāgo pa savam, tad var  radīt  nu dien daudz jaunas un  interesantas lietas.)....lai gan patiesībā skapī ir samērā daudz jo daudz apģērbu, kuri tieši tā, ir izšūti skaistiem ziediem vai ornamentiem, tad laikam jau tīri sakritības pēc, nolēmu pamēģināt izšūt. Ko gan es varu zaudēt?! Varbūt vienīgi ieguldīto laiku, bet patiesībā pēc pirmajām divām stundām, sapratu, JĀ!....man patīk, vai sanāk?...tad jau redzēs.....bet process burtiski ievilka, gribējās redzēt, kā izskatīsies. Tā nu attapos trijos naktī ar izšūtiem diviem ķeburiem. Pēc šīm divām stundām, kuras palidoja nemanot, tik tā pa īstam sapratu, kāpēc apģērbi, ir tik dārgi. ( protams, lielāko daļu izšūj mašīna, ne rokas

_DSC0054.jpg
_DSC0051.jpg

Romantisms un bohēmiskais tas būs mans....un, ja vēl lins, kokvilna, viss dabīgais. Motīvus meklēju dabā. Mežs. Ziedi. Augi. Kukaiņi. Tas, kas man tuvs. 

Diegu kastītē atradās tikai divi vai trīs mulinē diegi, un tie paši no pamatskolas mājturības stundām. Tālākās plāns bija tīri vai loģisks, doties pēc diegiem. Izvēlēties toņus, jo projekts- sega- jau bija izsapņots. 

Diegu cenas gan atšķirīgas. ( neesmu diegu speciāliste, tāpēc par to kvalitāti nespēšu komentēt, bet pēc sajūtām es nesaskatīju nekādu atšķirību. Dažus diegus pirku Maximā- tur 0.30 centi.....Abahamā-0,66 centi....Spolītē- arī pie 0,50 centiem....Un visi kā viens labi šujas, netrūkst ) Apaļie koka riņķi nopērkami tur pat- to diametri dažādi, arī cenas. Nopirku vienu plastmasas ( noskopojos )- nepatīk- ar koka tomēr vieglāk. 

Un tā nu sākās mana slimība ar diegiem, linu, ziediem, augiem un dzīvniekiem. 

_DSC0078.jpg
_DSC0588.jpg

Izšūšana mani nomierina. Atslēdz domas no ikdienišķā. Ir tikai process. Nekad nebūtu domājusi, ka tieši izšūšana mani ievilks, lai radītu pilnīgi kaut ko patiesībā ārpus manas komforta zonas. Bet šobrīd jūtos, ka šis jau ir mans sirds projekts. 

Mājinieki jau smejas, kad es beigšot tamborēt?....un tikai lai nesākot izšūt visas drēbes, kas atrodamas skapī. Par tik sirsnīgiem jokiem tā vien niez nagi izšūt kaut ko smieklīgu tur, kur zināšu tikai es....bet tikmēr turpinu savu meža segu. 

_DSC0091.jpg

Un, ja esi atradis savu sirds projektu, tad tas nu dien nav nekāds brīnums, ja iedvesmas pati atlido arī citiem projektiem....tā nu galvā izsapņots, uz papīra uzzīmēts tapa pirmais komplekts drēbītēm, paladziņiem, autiņiem....

_DSC0114-2.jpg
_DSC0127.jpg
_DSC0061.jpg
_DSC0119.jpg
_DSC0324.jpg

Seko jau arī projekti sev....tilla kleita procesā.

_DSC0390.jpg
_DSC0464.jpg

Lai gan izšujot jau no paša sākuma dziļi sevī sapratu un jutu, ka iedvesma meklējama pavisam citur....fotogrāfijas mani tikai vizuāli ievirzīja uz pareizā viļņa. 

_DSC0480.jpg
_DSC0443.jpg
_DSC0722.jpg

Lai gan - iedvesma- reizēm šķiet tiek lietota vietā un nevietā, bet šoreiz nu dien ir stāsts par manu lielo, lielo iedvesmu. Un klusi ceru, ka arī kādu no jums mazliet aplipināšu ar šo nodarbi, ko es nosaucu par- miera un brīdis savām domām -procesu. Turklāt nav jābūt šuvējam, lai mēģinātu. Man bija melna bilde, līdz pamēģināju.....

herbārijs.dabas grāmata.

herbārijs.dabas grāmata.

gaisma un ziedi

gaisma un ziedi