herbārijs.dabas grāmata.

herbārijs.dabas grāmata.

Noteikti var jau pamanīt,ka lielākais iedvesmas un mīlestības avots daudzām lietām, ko daru, ir daba. Latvijas meži, pļavas, augi.....arī herbārijs nav nekas svešs un jauns manā ideju krātuvē. Bet jāatzīst,ka atkal un atkal pārliecinos, ka tas ir lielisks veids, kā apgūt, izzināt dabu, iegūt faktus un mācīties nosaukumus. Kā arī tas nu dien ir interesants veids, kā darboties. Kopš bērnības atceros grāmatu lapās paslēpušos ziedus un lapas. Pēc tam lielā gaidīšana, kad tie būs nospiedušies, meklēšana, vērošana. Bieži no tiem tika veidotas apsveikuma kartiņas, glezniņas, kā arī līmējumi/aplikācijas, veidojot smieklīgas sejas, dzīvniekus un daudz ko citu. 

Šoreiz grāmatas paliek neskartas, izmantojam speciālo spiedi. ( esmu pamanījusi neliela izmēra veikalā Tiger ) Bet noteikti šis projekts nav tik sarežģīts, lai neizveidotu tādu pats. 

Vislabāk augus nospiesties likt svaigus. Sažuvušus vienkārši būs grūtāk iegūt plakanus/taisnus.

_DSC0214.jpg
_DSC0210.jpg

Tā nu beidzot tiek īstenots sen izsapņots mazs projekts. Dabas Žurnāli. Pētnieku grāmatas. Savas. Un pilnīgi noteikti varu apgalvot, kas tas ir kaut kas īpašs. Pēc gadiem noteikti liela vērtība, vērojot un atceroties bērnību. Sākt ar vienkāršo, zināmo.....un ceļot tālāk, meklēt pļavās, mežos un grāmatās. Pirmie burti vārdos. Mazliet neveikli, bet tik īpaši, ka acīs sariešas asara, cik šis mirklis ir īpašs manā dzīvē. Augt līdzās un to visu piedzīvot vēlreiz. No jauna. Ne vienmēr pacietība mani apbalvo ar augstāko balvu, bet cenšos. Kaut ko iemācīt nemaz nav tik viegli. 

_DSC0222.jpg

Šim darbiņam pat neko daudz nevajag. Tik vien kā vēlmi mēģināt. Mēs līmējām lapas, ziedus, rakstījām burtus, skaitījām, vērojām formu, bet var jau vienkārši neko no tā visa....veidot savu dabas grāmatu. 

_DSC0187.jpg
_DSC0225.jpg
_DSC0203.jpg
mans MINIMUMS

mans MINIMUMS

iedvesma Pinterestā

iedvesma Pinterestā