mans MINIMUMS

mans MINIMUMS

Neticami! Guļu gultā un tomēr mazliet nespēju aptver. Kosmoss. Mēnesis jau paskrējis nemanot, lēnām mācoties dienu ar diviem bērniem. Kā ir? ....Nu jūs jau paši ziniet, garlaicīgi nav. Vai vieglāk? Nezinu. Šķiet, ka tam pat nav nozīmes. Ir savādāk, ir labāk, ir daudz vairāk mīlestības. 

Kopš pirmā bērna ir paskrējuši vairāk kā četri gadi, daudz kas ir mainījies. Pirmkārt, es pati esmu mainījusies, mani uzskati, viedokļi, izvēles. Nolēmu dalīties ar tām lietām, kas man atvieglo/ palīdz. Atzīšos, ka diži daudz gan nekas nav nācis klāt, bet ir lietas, kuras turpina nostiprināt savas kvalitātes manās acīs un pielietojumā.

Mēs, mammas, esam dažādas, un tas, ko mēs izvēlamies gan sev, gan bērniem, arī, protams, ir atšķirīgs. Kas vienai labs, otrai ne īpaši. Kas vienai skaists, otrai ne un tā var turpināt ilgi. Šoreiz vēlos dalīties ar tām lietām, kas savu uzticību turpina iemantot, kā arī ar dažiem jaunumiem manā ikdienā, augot kopā ar bērniem. Nav pareizās formulas, bet katram tā ir sava. Lūk, manējā.

LIGZDIŅA jeb mūsu mājās to saucam par laiviņu. Kad piedzima dēls, šāda brīnuma nebija. Vismaz es par tādu nezināju. Tā kā mēs mēdzam gulēt kopā, sapratu, ka ligzdiņa varētu būt mans must have. Četrgadnieks mēdz gulēt kā astoņkājis, kad roku un kāju šķiet ir vairāk kā divi reiz divi. Tad ligzdiņa ir drošā vieta. 

Izvēlējos Pāces Vilnas fabrikas šūto ligzdiņu. Lins, kokvilna un dabīga vilna. Mani mīļākie materiāli. Un jāteic, ka šie ir vislabāk iztērētie eiro, jo patiesi mazajam tur ir ērti, droši, silti un man drošs miegs. 

Untitled-2.jpg

SKAPIS jeb kā no lietota, ne īpaši simpātiska objekta tapa skapis meitai, jo nelielā istabā nu bija jāsavieto lietas diviem. Man patīk rakt. Man patīk, ja nav vienkārši. Neapzināti pat reizēm izvēlos grūtāko ceļu. Tā kā budžets bija ierobežots, lai iegādātos skapi/kumodi/plauktu, un man pat īsti neprasījās jauns, tad meklēju lietotu. Lielas cerības neloloju, bet tomēr atradu mums kaut ko ļoti piemērotu gan vizuāli, gan pēc izmēriem.  Bildes PIRMS man nemaz nav, jo ieraugot skapi dzīvē, Nauris uz mani tā dīvaini paskatījās....Vai tiešām?...Vai tiešām tur kaut kas labs iznāks?....

Krāsa dārgāka par pašu skapi. Smilšpapīru kaudzīte. Putekļi. Top skapis meitai. Viegli nav, bet gandarījums milzīgs. Gribēju teikt, ka ne vienmēr vajag iegādāties jaunu, modīgu mēbeli, reizēm pat bez rakstura, bet gan ielūkoties lietotu mēbeļu bodēs, sludinājumos, jo tur var atrast īstas pērles.

_DSC0060.jpg
_DSC0130.JPG

RATI. Mans lielākais palīgs ikdienā. Pie šīs sadaļas vērts ir piebilst, ka tika meklēti visvieglākie    ( jānes uz sesto stāvu ), mazākie, ērtākie pilsētai, kā arī ar kuriem var izbraukt dabas takas, viegli vadāmi, ērti salokāmi, neaizņem daudz vietas un, protams, vizuāli pievilcīgi....Principā gribu visu vienos ratos. Pirms četriem gadiem ss.lv atradu savus ideālos Bugaboo. Lietotus. Pa 140 latiem. Braucam joprojām. 

  • vislabākais ir tas, ka varu katru detaļu nopirkt atsevišķi. Tā teikt uzfrišinot lietotus ratus, nopērkot jaunu jumtiņu, vai pārvalku sēžamajai daļai....utt....
  • rati elpo, jo kulbas daļa ir auduma. Mazgājama katra detaļa.
_DSC0485.jpg

ERGOSOMA, SLINGS....ar pirmo bērnu slavas dziesmu dziedāju slingam, bet šoreiz sapratu,ka tas būs par sarežģītu...par daudz tā auduma, negribu ik rītu tīties un ietīties. Nepieciešams kaut kas ērtāks un ātrāks. Soma būtu tieši laikā. Paldies superīgām mammām, kas iedod palietot, izmēģināt, vai vispār tas der man un mazajam. 

MOZUS GROZS. Šo gan iegādājos Pinteresta vadīta, skaisto bilžu dēļ. Bet izvēle nebūt nav slikta. Grozs ir ērts, viegli pārvietojams pa visu māju, atšķirībā no ligzdiņas tam ir cieta pamatne un rokturi. Kā arī grozam ir šūpuļa funkcija. Maigi ieaija.

Untitled-1.jpg
_DSC0914.jpg

DRĒBES. eh....meitenes un drēbes....vai ne? ...bet šoreiz kaut kā ar prātu. Vairāk izvērtējot, pameklējot un mēģinot sakombinēt jau iegādātās lietas savā starpā. Lietotas pērles un šūtas ar mīlestību. Daudz kas pirkts atlaižu laikā. Arī šoreiz es tik ļoti vēlējos visu sagādāt pati, atrast un katru atrasto lietu iztēloties mazajai....tieši viņai. Kaut vai tā zeķe ir pirkta lietota, bet manis pašas atrasta un izvēlēta. Man tas ir svarīgi joprojām.

_DSC0167.jpg

AUTIŅUS UN DVIELĪŠUS iegādājos veikalā Mežroze. Tie, kuri zina šo veikalu uz Brīvības ielas, piekritīs, ka cenas ļoti draudzīgas un audumu izvēle tik pat. Tur es iegādājos audumus no kuriem šuvēja sašuva paladziņus, sedziņas pārvalkus, spilvendrānas, kuras izmantoju kā paladziņus šūpulītim un ratiem. Veikalā ir jauks atlaižu stends. 

Lietas, kuras tomēr neizturēja konkurenci un netika iegādātas, jo šķita, ka varu bez tām iztikt

  • pārtinamās virsmas galds/ kumode
  • vanna mazulim
  • termometri un citi gadžeti
  • bumba

Es ticu, ka augot lietas mainīsies un iespējams kāda nāks klāt, lai man atvieglotu ik dienu, bet pagaidām abas manas rokas ir aizņemtas, jo visdrošāk tomēr ir pie mammas klēpī. Izbaudīsim tos mirkļus, kamēr mazie ir patiesi mazi, jo rīt viņi vairs nebūs tik mazi kā šodien. Mazāk steigsimies, mazāk gaidīsim, bet vairāk vērosim mirkli.

Iespējams dalos ar nebūtisku informāciju, bet varbūt kādai mammai noder....un varbūt tev ir kas jautājams, labprāt atbildēšu. 

grāmatu TĀRPI

grāmatu TĀRPI

herbārijs.dabas grāmata.

herbārijs.dabas grāmata.