karuselis

karuselis

Karuselis mazulim. Nolēmu, ka varu izveidot pati un, kā izrādās, tas nebūt nav sarežģīti. Cik daudz un ko tieši redz jaundzimušais nevaru zināt, bet esot pierādīts, ka pirmajās nedēļās mazulis redz melnbaltu un mazliet izplūdušu attēlu. Pēc mēneša mazais jau sāk fiksēt skatienu un skatīties vērīgāk. Skatās uz rotaļlietu, mammas vai tēta seju, lūpām, jo tās kustās. Mazliet vēlāk jau mazais skatās actiņās, veidojot kontaktu. 

Augot ( apmēram 2-3 mēnešu vecumā) mazais sāk sekot līdzi mantai un viņam tas sāk kļūt interesanti. Nu lūk, tad nu palīgos nāk karuselis mazulim virs gultiņas ( vairums gadījumos). 

_DSC0565-2.jpg

Veikalos var iegādāties daudz un dažādus. Košus un pūkainus. Skanošus un vēl vis visādus, bet nolēmu, ka nepirkšu,bet izveidošu pati. Vai tad tas būs tik sarežģīti?! Nebūt. Domāju, ka to var jebkura mamma. Arī tā, kura domā, ka neko nemāk....var var;)

Audumu veiklos var atrast visu iespējamo, lai izveidotu karuselīti paša spēkiem. Man bija sava vīzija par to, ko vēlos redzēt, vai pareizāk, ko redzēs mana meita. Tā nu es atradu:

  • ādas aukliņas- kuras var nopirkt dažādos garumos un toņos
  • koka bumbas
  • koka riņķīši - paredzēti aizkariem-
  • koka ripas ar caurumiem- nav ne jausmas, kam tās paredzētas, bet bija gan lielas, gan mazas.
  • protams, var izmantot visu, kas vien ienāk prātā un mainīt, piesienot kaut ko citu, ja gribās pamainīt objektus. 
_DSC0569-2.jpg
ad.jpg

Ja nevar atrast šādu objektu ar caurumiem, var izmantot nelielu zaru, pie jūras atrastu koku. 

_DSC0672-2.jpg

Lai vērot būtu interesantāk, tad gribējās piešķirt kaut ko no sevis. Gaidot mazo, gleznoju melnbaltus kukaiņus, sēnes un citus dabas draugus. Izdrukāju uz uzlīmju papīra un pielīmēju. Nu vērot var kustīgu biti!

_DSC0759-2.jpg

Nu lūk, pavisam vienkāršs pirmais karuselis, kurā var iekarināt ko vien sirds vēlas un patīk. Pat gaidību laikā skanošo Bola zvaniņu.

pilnām mutēm

pilnām mutēm

piektais gadalaiks

piektais gadalaiks