pilnām mutēm

pilnām mutēm

Dēls, atverot savu Pilnām mutēm grāmatu, iesaucas:"' Re! Te es dzeru šampīti! Un šito garšīgo popkornu arī es ēdu! Un ir krāsojamā grāmata! Un tur ir visi garšīgie ēdieni no ballītes!  Tik superīga grāmata!"

Ar bērna muti runā patiesība! 

Pilnām mutēm ir tikko svaigi izcepta, garšīga grāmata. Par ko tā ir?....Protams, ka par ēdienu, par jaunām garšām, par padomiem, par idejām,par pieredzi, par svētkiem, kurus varam uzburt saviem mīļajiem ik dienu. Svētki brokastīs, pusdienās un launagā. Tas viss ietērpts skaistās ilustrācijās un ģimeniskās fotogrāfijās.

Inga ir grāmatas Pilnām mutēm autore, sieva Mārim un mamma divām lieliskām meitām. Inga ir talantīga, vieda, šarmanta un lieliska mamma savām meitenēm. Un vēl viņa gatavo un pasniedz meistarklases citiem. Šī grāmata ir veltīta viņas meitām un visiem, kam garšo ēst! 

Ar Ingu "iepazinos" sociālajos tīklos, kad nesen Latvijā ( vai varbūt tikai manā ekrānā) bija piedzimis Instagrams. Biju tikko izcepta, bet jau mazliet paaugusies mamma un bija ārkārtīgi interesanti sekot līdzi citu mammu ikdienai, svētkiem, idejām un domu lidojumam. Bērni mums viena vecuma. Tas visam sekošanas priekam piedod plus zīmīti, jo tu apmēram saproti, ka stāvam vienā laivā. 

Tā nu vienā dienā pieteicos uz Ingas rīkoto meistarklasi. Tajā dienā iemācījos gatavot risoto. Pēc tam vēl mēnesi no vietas gatavoju risoto. Ar visu, kas vien ienāca prātā. Biju sajūsmā par tik vienkāršu pagatavošanu, jo līdz tam man šķita, ka tas ir kaut kas trakoti sarežģīts. Pēc tam gan vēl ilgi risoto nekārojās. Vēl es uzzināju, kas ir filo mīkla, kura ir gardākā sasaldētā zivs Rimi veikalos, kur pirkt labāko polārmaizi un vēl, un vēl daudz ko jaunu. 

Man ļoti patīk gatavot. Patīk vienkāršas un saprotams garšas. Gluži tā pat kā bērniem. ( vismaz manam bērnam tā ir ) Kad piedzima dēls un pienāca laiks iepazīstināt ar plašo garšu pasauli, man bija maza sajēga par to, kā, ko, cik daudz dot. Maza panika. Es tā to atceros. Draudzene iedeva Putriņgrāmatu, jo tajā es atradīšot visu, ko meklēju. Ha! Piedodiet, bet neko es tur neatradu...joprojām tā stāv plauktā, mazliet apputējusi un vientuļa. Domāju, ka tur tā arī paliks, jo tagad man ir Pilnām mutēm. Protams, arī pašas izpratne un sajūtas par ēdienu ir augušas līdz ar bērnu. 

_DSC0206.jpg

Grāmata nu dien ir lieliska, bet jo īpaši savu sajūsmu vēlos veltīt divām sadaļām.

  • PAVISAM MAZAJIEM
  • BROKASTIS

Tā kā pirmās garšas manai mazajai nemaz nav tik tālu, tad man ir jo īpaši liels prieks, ka ir tieši šāda sadaļa. Kā arī sadaļa- piebarojums soli pa solim- tā ir vairāk kā tabula, kur skaidri tiek parādīts, ko kurā mēnesī ir devusi Inga savām meitenēm. Nekas nav akmenī kalts, tādēļ man šī tabula lieliski kalpos par mazo špikeri. 

Dārzeņu biezeņi rosina fantazē un eksperimentēt, veidot tādas garšu kombinācijas, par kurām neiedomātos. Dzeltenā biete, lillā saldais kartupelis, fenhelis, lillā kartupelis kuriem blakus droši stāv gan dille, gan baziliks. 

_DSC0192.jpg

Brokastu sadaļa ir visapjomīgākā. Vismaz man tā šķita. Un man par to ir īpašs prieks, jo brīvdienu rītos man jo īpaši patīk pagatavot kaut ko garšīgu. Es varēju atrast ļoti daudz idejas putru piedevu dažādībai, kā arī daudz citas jaunas un interesantas idejas, piemēram, saldā kartupeļa maize vai kefīra pankūkas ar kraukšķiem. 

Vēl grāmatā jūs varēsiet atrast idejas svētku galdam, pusdienām un launagam. Kā arī dažādus padomus- par tehniku virtuvē, drošību, gatavošanu kopā ar bērniem, ko un kā gatavot. 

Atzīšos gan, ka neko vēl neesmu paspējusi pagatavot, jo man te viens maziņš, bet zinu, ka brīvdienās taps dēla un mans mīļākais ēdiens- Boloņas  mērce- kuru ,starp citu, arī var atrast grāmatā. 

Lai garšo mums un jums...baudīsim ik dienu pilnām mutēm.

Liels paldies, Inga, par šo mazo ceļvedi manas ģimenes garšu pasaulē. 

 

 

laika kalendārs

laika kalendārs

karuselis

karuselis