meža "skola"

meža "skola"

Pēdējā laikā mūsmājās bieži apspriestais temats ir DABA. CILVĒKS. TO MIJIEDARBĪBA. evolūcijas ceļš un, ka viņi bija pirms mums daudz jo daudz gadus. Ar apbrīnas pilnām acīm vērojam dažādas zinātniskās filmas par to, kā radies cilvēks. Cik daudz patiesībā mūsos ir no katras dzīvās būtnes. Zivs. Orangutāna. Šimpanzes. Un daudzu citu. Nav noslēpums, ka ļauju dēlam skatīties filmas par dabu ilgāk ,kā atļautais ekrānu skatīšanās laiks. Vispopulārākās grāmatas ir tieši par dabu, it īpaši kukaiņi šobrīd topā. Visas sīkās būtnes. 

_DSC0883.jpg

Un es mācos līdz ar dēlu. Patiesībā ļoti daudz un man nezināmu jaunu informāciju uzzinām tieši no Naura. Tieši viņš mums atver acis uz daudz dažādām lietām pasaulē. Kā pēdējā skatītā filma bija par dzīvību. Angļu zinātnieks stāsta par to, kā radusies dzīvība, cik daudz mūsos ir no katras dzīvās radības. Un, kad jautāju, no kā radies cilvēks?, man saka no zivs...tad apstulbstu un mazliet pasmejos, bet noskatoties filmu saprotu, ka tas evolūcijas ceļš ir tik sasodīti garš un interesants. 

_DSC0891.jpg

To visu mēs abi vēlamies iemācīt bērniem. Mīlestību pret dzīvo. Neapstāties izzināt. Pētīt. 

Tā nu....ja man jāizvēlas, vai doties uz bērnu laukumiņu, vai tuvāko mežu..nav šaubu, mēs labprātāk dodamies uz mežu. Lai gan laukumiņos nebūt nav nekā slikta, arī to vajag. 

_DSC0960.jpg
_DSC0986.jpg
_DSC0994.jpg
_DSC0998.jpg
_DSC0930.jpg
_DSC1015.jpg

Jau kādu laiku sapņoju par meža skolu. Dēls katru dienu pavada kādu konkrētu laiku mežā, un arī brīvdienās bieži dodamies pie dabas...bet....cik fantastiski būtu arī mācīties mežā. Saprotu, ka Rīgas pirmsskolas izglītības iestādes varētu par kaut ko tādu tikai lasīt internetā un iztēloties,kā būtu, jo diez vai kāda saprātīga būtne dotos mežā ar trīsdesmit maziem bērniem. Kur nu vēl justies samērā droši, lai kaut ko censtos iemācīties un izzināt.....Tad nu es te sapņoju par mazo meža skolu brīvdienās. Kur mazs bērnu bariņš dodas izzināt, ieelpot, izskrieties, gleznot un daudz ko vēl citu. Tā viegli un brīvi. Jo bērna patiesā daba ir izzināt. Vai ne?

Šodien devāmies uz tuvējo mežu, lai gleznotu. Pa ceļam izveidojām viesnīcu gliemežiem. 

_DSC1045.jpg
_DSC1067.jpg
_DSC1065.jpg
_DSC1081.jpg

Ir dienas, kad negribās neko. Ir dienas, kad neizejam no mājas. Ir dienas, kad ir grūtāk kā citas. Bet ir dienas, kad vieglāk ir doties laukā. Sapakot somas un doties. Ir vieglāk sēdēt sūnās un ļauties brīvībai, nevis vērot kā sienas nāk virsū. Un nav nepieciešams nekas daudz. Vai ne?!

parka dubļos

parka dubļos

notiek rudens

notiek rudens