parka dubļos

parka dubļos

Svētdiena. Brīvdiena. Dodamies uz parku, kurš mums aiz stūra. Tā ir nu dien labā ziņa, ka nav tālu jādodas. Turklāt ļoti bieži mēs ņemam līdzi arī dažādas mantas, tad nu ir labi, ka nav tālu jānes.     ( dažreiz noteikums- ko paņēmi līdzi, to arī aiznes atpakaļ- nestrādā) Jo būsim godīgi, bērni ir bērni. 

Šoreiz devāmies pētīt, kas dzīvo zem zemes. Un nav nepieciešams doties kaut kur tālu, lai pētītu. Piemājas tuvējais parks tiešām lieliski der, lai izzinātu. Koki, krūmi, zeme,ziedi, akmeņi un vēl un vēl....tas KO un KĀDĀ veidā, tas jau no paša atkarīgs. Parkā ir ko darīt!

_DSC0803.jpg

Turpinot -meža skolas- tēmu šoreiz melnzeme. Vairāk gan sanāca dubļi, jo zeme tik ļoti draudzējas ar ūdeni. Rokas melnas, piedurknes slapjas, prieks acīs. Ko gan vairāk vajag. 

Nē nē...lekciju par zemes slāņiem, slieku uzbūvi un tā tālāk, to es izlaidu, jo mēs devāmies vienkārši rakt, meklēt, vērot un gūt prieku. Protams, ko zinu, to vienmēr pastāstu, bet lielākoties atslēgas vārds ir ļauties. 

_DSC0829.jpg

Atrastos dārgumus likām kastē. Spainī melnzemi, kuru noteikti bija nepieciešams nest uz mājām, lai veidotu kafejnīcu sliekām. 

Es noteikti esmu no tām ,kura nebaidās no netīrumiem. Galvenais ir pareizais ekipējums. Ja dodamies tālāk no mājām, tad vienmēr līdzi ir lieks zeķu pāris ! Vasarā, protams, arī tas nav nepieciešams. 

_DSC0849.jpg

Ko vēl var darīt parkā?....rakstīt! ( rakstīt ar dabas materiāliem) Rakstīt smiltīs, zīmēt ar koku melnzemē, skaitīt krāsainas lapas un rindot pīlādžogas, meklēt zīles un kastaņus utt. Kā, piemēram, rakstot ar dabas materiāliem nemaz nav tik vienkārši, jo ir jāsaprot no kā var izveidot attiecīgo burtu, vai, kura dabas forma ir līdzīga burtam. Kad to saprot, tad var uzrakstīt patiesi skaisti....Patiesībā visu to, ko var darīt istabā, var darīt arī laukā. Viss atkarīgs no tā, ko esat gatavi ņemt līdzi mugursomās.

_DSC0843.jpg
_DSC0909.jpg

Un, protams, lai kur dotos, neaizmirst par prieku. Nav jau viss tikai par un ap IZZINĀT. Lielākoties mums tas dabiskais izzināšanas process aizņem mazu daļu no visa laika, ko pavadām laukā. Lai jums burvīgs rudens! Nav ko skumt, bet skatīties ar bērna acīm.

_DSC0866.jpg
dabas glezna

dabas glezna

meža "skola"

meža "skola"