2017 gads ātrumā

2017 gads ātrumā

Ja domāju par tikko aizvadīto gadu, tajā sadarīto un apgūto,  tad laikam jau gads aizvadīts ciparu, skaņu un burto noskaņās. Protams, daudz pavadījām laiku dabā- mežā, pie jūras- apgūstot tur daudz,jo daudz vērtīgu lietu. Kas arī nav mazsvarīgi. Daudz izbaudījām pašu procesu, reizēm mazāk rezultātu, jo, lai kaut ko plašu apgūtu, augļus uzreiz tā nemaz nevar redzēt. Turklāt reizēm nemaz nav tik viegli izbaudīt procesu, ja kaut kas neizdodas uzreiz, kā esi iecerējis. Šogad mācījos arī pacietību. Arī dusmas ļoti mācījos. Šis prieks, protams, man tika visvairāk.Kā man gāja?  Reizēm vakaru noslēdzu ar- sēdies divi- bet pārsvarā- izvilku sekmīgu. 

Mūsu gads noteikti sadalāms divās daļās- pirms un pēc- māsas ienākšanas mūsu ģimenē. Nevaru noliegt, ir savādāk. Turklāt lielāko gada daļu esmu bijusi viena ar bērnu/iem. Attiecīgi varu droši teikt, ka pirmie mēneši, lai sadalītu laiku uzmanībai, man nebija nemaz tik viegli. Bet par to kādā citā ierakstā.

Centos savilkt bilanci. Nav jau nekas pasaulīgi svarīgs. Tik to, kā atskatīties uz mūsu, gribētos teikt, izaugsmi. Drīzāk jau kopā būšanu, kā jauna apgūšanu un to lielo gandarījuma sajūtu. Jūs tak saprotat par ko es te runāju, vai ne? To prieku, kad redzi, ka tas ko dari, nav velti. 

Sapratu, ka es nespēšu vienā ierakstā salikt visu, kas mums ir paticies. Bet nu, lūk, dažas...

  • VĒRT..../iesākumā vērt uz pūkainajām drātīm- šis labi patiks arī mazākiem- jo drātiņa ir stabilāka/ vēlāk sekoja burtus vērt, veidot vārdus/ pēc tam jau gumijā krelles veidot/ un pavisam smalkās pērles vērt uz makšķerauklas- tas ir izcils pacietības treniņš/
_DSC0466.jpg
_DSC0638.jpg
  • LEGO / nevaru nepieminēt Lego. Kuram bērnam tas nepatīk? Vai maz ir kāds?! Tad nu ar lego ir lielisks veids,kā apgūt ļoti daudz. Nu dien,ļoti. dažādos ierakstos esmu dalījusies, kā ar lego kauliņiem mērījām ķirbja lielumu, garumu/ vai paša garumu, skaitot, šķirojot pa krāsām, saskaitot un atņemot, un vēl un vēl.
_DSC0442.jpg

Sašķirojot pa krāsām var veidot objektus. Arī mazākie bērni, kad sāk apgūt krāsas var darboties ar duplo tieši tā pat. Katru dienu ar savu krāsu, nostiprinot zināšanas.

_DSC0485.jpg
_DSC0641.jpg
  • CIPARI   / cik jauki ir uzķert brīdi, kad interese ir paša vadīta/ Kā vienu no veidiem, kā mēs kopā ciparojām, tas ir, apguvām ciparus, varu minēt KĀPNES. Un te nu pirmo reizi ir prieks, ka dzīvojam sestajā stāvā. Pakāpienu ir ļoti daudz. Lai kāpšana neizvēstos par traģēdiju jau pirmajā stāvā, mēs mācījāmies skaitīt. 

Kā otru palīgu varu minēt šo Montessori darbiņu. Sākumā ciparus liek jau uz esošajiem, vēlāk jau domā pats, noņemot špikeri nost. Ceļojumos paķert līdzi- super!

_DSC0639.jpg
  • GALDA SPĒLES  / es gan noteikti galda spēles liktu vienā maisiņā kopā ar cipariem, bet lai būtu atsevišķi. Jo tomēr tām ir arī cita funkcija. Njā....galda spēles mūsmājās ir normāli. Cirks! Muciņloto! Blusiņas! / vai maz kāds to atceras no savas bērnības? / Tās mēs spēlējam ja ne katru, tad katru otro dienu noteikti. Ciparus apgūt ar muciņu loto- super! Saskaitīt ar cirku! Un bonusā tam visam noteikumi, uzmanība un tādā garā.
_DSC0479.jpg
_DSC0477.jpg
  • KRĀSOŠANA .....ou, lai slava krāsojamajām grāmatām. Nodarbe NR.1 šogad. Neslēpšu, prieks. Lai gan zinu, ka daudzi uz šo nodarbi skatās pretrunīgi / viedokļi par to, ka viss rāmjos, nepieciešams korekti, kārtīgi krāsot, tikai tad ir labi utt../ bet nu dien, krāsošanu nevar likt vienā maisā ar zīmēšanu. Divas dažādas lietas. Uzmanība, precizitāte, rokas veiklība, tas viss tikai palīdz attīstīt rokas veiklību, lai vieglāk un brīvāk bērns varētu rakstīt burtus, vārdus un teikumus. Man pat gribētos ticēt, ka arī tas ietekmē rokraksta tīrību. Turklāt, krāsošana ļoti mēdz nomierināt un atslēgt domas. Man noteikti šis process ir iepaticies. Ik vakaru. Un kopā.
_DSC0472.JPG
  • KRĀSAS  joprojām. Jā! Patīk! Mans sen aizmirsts atklājums no jauna- balts šķīvis, kuru izmantojam kā paleti.  Man tik gribās iedrošināt citus- nebaidieties dot krāsas, lielu lapu, otas, pirktus, kociņus, vates bumbiņas, birstītes utt...Lai notiek māksla! Ja bailes par netīrību? Nopērkiet lielu vaskadrānu, vai pat plēves gabalu.Lielu t-kreklu mugurā un aiziet!
_DSC0048.jpg

Pavasaros, vasarās un rudeņos zīmējiet laukā.Uz asfalta!

_DSC0062.jpg
  • PUZZLES. AUTO. ZĪMOGI.   šīs visas lietas nezaudēja nozīmi, tikai pret kādu no nodarbēm mīlestība auga lielāka, vai gluži vienkārši cilvēks aug un intereses līdz ar to. Par puzzlēm- varu tikai teikt, ka tās tā pat kā galda spēles un krāsošana,ieņēma topa augšgalu.
_DSC0595.jpg
_DSC0471.jpg
_DSC0644.jpg
  • VEIDOŠANA  / šogad piedzima, vai pareizāk būtu gan teikt, nostiprinājās mīlestība veidošanā. Piedāvāju gan pašu veidoto plastilīnu, gan visu mīlēto play dohu, gan mālu, gan plastiku. Gribētos to pašu teikt, ko par gleznošanu. Nebaidīties. Veidojiet kopā. Man personīgi ļoti patīk, jo šīs process atbrīvo un nomierina. Ja negribās mālu, pamēģiniet kinētiskās smilti! 
_DSC0452.jpg
_DSC0450.jpg

Vēl tik pat ļoti cik cipari, arī burti ir iemīlēti. Bet par to citreiz, ja būs interese....

Šis noteikti nav ieraksts par to, ko mēs te labāk vai sliktāk kā citi, bet vairāk par iedvesmu, par laiku, par 20 minūtēm kopā , un galu galā par gribu būt blakus kopā! Jā! Banāli, vai ne?! Arī man ir vakari, kad vēlos tikai sacelt kājas un aizmirsties uz brīdi,un piederēt tikai un vienīgi sev. O jā! Kaut kad jau arī tā notiks, bet pagaidām centīšos ik dienu izvilkt sekmīgu! Tas tā ironijai, ja tā pavisam nopietni, tad mani aizrauj darboties kopā ar bērniem. Tajā ir tik daudz īstuma. 

Man liels prieks, ja kāda no idejām noderēs, vai rosinās uz kādu citu ideju.

Paldies jums, ka sekojat līdzi! Tiekamies arī 2018? 

mazākajiem

mazākajiem

sajust vienkārši

sajust vienkārši